Düğün, Nişan, Sünnet Törenlerine 4 İlde Daha Korona Kısıtlaması Kararı!

Türkiye genelinde koronavirüs kapsamında 14 ilde düğün törenlerine yönelik kısıtlamalar açıklanmıştı. Bu kapsamda 26 Ağustos 2020 tarihi itibari ile 4 ilde daha 65 yaş üstüne 18 yaş atına yönelik kısıtlamalar açıklandı.

Düğün, Nişan, Sünnet Törenlerine 4 İlde Daha Korona Kısıtlaması Kararı!

Koronavirüs önlemleri kapsamında 4 ilde daha düğünlerde kısıtlama getirildi.

Türkiye genelinde artan vaka sayılarına bağlı olarak alınan kararlar açıklanmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Türkiye genelinde illerde düğünlere yönelik kısıtlamalar açıklandı. İl pandemi kurulları tarafından alınan kararlara göre sünnet düğünleri, kına geceleri ve düğün merasimlerinin kısıtlaması kararı alındı. Tüm Türkiye genelinde bazı illerde uygulanmaya başlanacak. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre düğünlere yönelik kısıtlamaları Konya, Yozgat, Van, Şanlıurfa, Mardin, Kayseri, Erzurum, Diyarbakır, Gaziantep, Çorum, Ağrı, Bursa, Ankara ve Adana olarak açıklanmış ve işin olsa okuyucularına duyurmuştuk.

BUGÜN DÜĞÜNLERE KISITLAMA KARARI ALINAN İLLER;

26 Ağustos 2020 tarihi itibariyle 4 ilde daha düğün törenlerine yasaklama geldi. Bu illerden Niğde ilinde mevlüt nişan kına gecesi sünnet düğünü organizasyonları ilk pandemi Kurulu Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında alınan karar ile kısıtlandı açıklandı. Düğünlere 15 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşların gitmeleri kısıtlı olacak. Adana ilinde yapılan açıklamaya göre İl İdare kurulunun 11. Maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri uyarınca 65 yaş üstü vatandaşların saat 10 ile 20 saatleri arasında maske takılı olarak dışarı çıkabilecekleri, 65 yaş üstü ve kronik rahatsız olanların ise 25 ağustos'tan itibaren 15 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındı. Düğün sünnet ve kına gecelerine yönelik olarak bazı tedbirler alınacak. Van ilinde yapılan açıklamaya göre düğünler ve diğer merasimler 1 saat içerisinde tamamlanacak 65 yaş üstü ile 15 yaş altı vatandaşların düğünleri kadınlar yasak olacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE