DPB'de Duyuruldu! 286 Kişinin Atama Kura Sonucu Açıklanacak! Sorgulama Ekranını Duyuracağız

Devlet Personel Başkanlığından yapılan duyuruda 25 Ocak tarihinde şehit ve gaziş yakınları arasından 286 kişinin atama kurası yapılacak. İşin olsa sitesinde adaylara kura atama sonuç ekranı duyurulacak.

DPB'de Duyuruldu! 286 Kişinin Atama Kura Sonucu Açıklanacak! Sorgulama Ekranını Duyuracağız

Devlet Personel Başkanlığı duyurdu.

TMK KAPSAMINDA 286 PERSONEL ATAMASI

Şehit ve Gazi yakınları arasından 286 personelin atama kurası yapılacak. 25 Ocak tarihinde yapılacak noter kurasında 3713 sayılı TMK kapsamında yapılacak. Daha önceden planlanan atama kurası için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliği yapacak. Devlet Personel Başkanlığına daha önce bildirilmiş olan adaylar arasından 286 kişinin atam kurasının yapılacağı saat belli oldu. Buna göre noter huzurunda gerçekleşecek atama sonuçları için işin olsa sitesi üzerinden 17:00'dan itibaren öğrenilebilecek. Adayların bu alım sonuçlarını anında öğrenmek için işin olsa mobil uygularsını indirmeleri yeterli olacak. 

500 ÖĞRETMEN ATAMASI;

Devlet Personel Başkanlığının atama duyurularından bir diğeri ise 2019 yılı engelli öğretmen atamaları için oldu. 657 sayılı devlet memurları kanunda belirtilen şartları taşıyan adaylar EKPSS'den en az 50 ve üzeri puan almaları ile 22 Ocak tarihinde açıklanan kontenjanlar arasından 23 ile 29 Ocak tarihleri arasında başvuru alınacak. Atamalar 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 22:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE