DPB KPSS 2017/1 Kadro Sayıları ve Mezuniyete Göre Atama Dağılımı Duyuruldu

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme ataması kadro sayıları ve mezuniyete göre atama sayı dağılımları duyuruldu.

DPB KPSS 2017/1 Kadro Sayıları ve Mezuniyete Göre Atama Dağılımı Duyuruldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile her sene merkezi yerleştirme atamaları yapılmaktadır. Bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olan KPSS 2017/1 başvuruları 21 Haziran 2017 tarihi itibari ile tercihler başlayacak ve adaylar kadrolara müracaatlarını gerçekleştirecek.

21 Haziran da başlayacak olan merkezi yerleştirme ataması 3 Temmuz 2017 tarihi itibari ile sona erecek. Buna göre mezuniyetler için atama sayıları belli oldu. Peki hangi mezuniyet için kaç memur ataması yapılacak.

MEZUNİYETE GÖRE ATAMALAR

Ortaöğretim 244 Atama
Önlisans 961 Atama
Lisans 1.575 Atama

Yukarıda tabloda belirtilmiş olduğu gibi ortaöğretim mezunları için 244 kişilik memur ataması, önlisans mezunları için 961 kişilik memur ataması ve lisans mezunları için ise 1.575 kişilik memur ataması yani toplam 2.780 kişilik memur ataması yapılacak. Peki tercihler nasıl yapılacak. Tercihler için ücret alınacak mı?

TERCİH İŞLEMLERİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile KPSS 2017/1 merkezi yerleştirme ataması tercihleri 21 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve 3 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek. Adaylar bu tarihler içerisinde ÖSYM aday işlemleri sistemi aracılığı ile müracaatlarını yapacaktır.

KPSS 2017/1 yerleştirme işlemleri için 15 TL'lik ücret alınmaktadır. Adayların bu ücreti atama tercihlerini yaptıktan sonra açılan ilgili ekranlardan kredi kartı, banka kartı ile ödeme yapabileceği gibi yine ÖSYM'nin anlaşmalı olduğu bankaların atmlerine giderek adaylar T.C. kimlik numaraları ile müracaatlarını gerçekleştirebilecektir.

TÜM ATAMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 23:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE