DPB Kapatılacak Mı? Memur Alımları Nereden Duyurulacak? Bakan Açıkladı

Devlet Personel Başkanlığı kapatılıyor mu, memur alım ilanları nereden duyurulacak? Merak edilen sorulara bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıt verildi...

DPB Kapatılacak Mı? Memur Alımları Nereden Duyurulacak? Bakan Açıkladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB), memur alım ilanlarını, personel alımlarıyla alakalı süreçleri, personellere yönelik kamudaki çoğu süreci yürütüyor. Uzunca zamandır yalnızca ilanların duyurulmasında etkin rol oynadığı düşünülen DPB' nin, daha işlevsel hale getirilmesi amacıyla kapatılacağı düşünülüyordu. Bu konuyla alakalı olarak da bir KHK yayımlanmış ve kapatılacağı ifade edilmişti. Konuya yönelik soru işaretleri oluşmaya başlamış, DPB halen kapatılmamıştı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk' a yöneltilen bu konu hakkındaki soru işaretleri son buldu.

DPB kapatılıyormu, ilanlar neden yayımlanacak? Memur alımları nasıl takip edilir?

Kamuya tüm memur ve personel alımları konusunda son dakika gelişmelerinden haberdar olmak isteyen ziyaretçilerimiz isinolsa.com mobil uygulamalarını indirerek, tüm ilanlardan anında haberdar olabilirler. Mobil uygulamalarımızı yükleyen ziyaretçilerimiz tüm ilanlardan ve gelişmelerinden anlık olarak bildirim alabilirler. Tüm memur alımları ve çok daha fazlasına ilk ulaşan olmak için uygulamalarımızı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız (Ücretsizdir)

DPB kapatılacak mı sorularına bakandan yanıt geldi

DPB' nin kapatılmayacağını, organizasyonun değişeceğini ifade ederek " Devlet Personel Başkanlığı organizasyonel olarak değişecek, işlevi devam edecek " şeklinde konuştu. Bilindiği gibi DPB 703 sayılı KHK kapsamında 1 yıl içerisinde kapatılacağı öngörülerek Resmi Gazete' de yer almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER