Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı’ndan Tam Destek Geldi

Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi üzerine Türk Tabipler Birliği 1 haziran günü doktorların eylem yapacağını açıklamıştı. Türkiye genelinde 1 Haziran günü sağlık personelleri iş bıraktı. Sağlık personellerinin eylemine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan da tam destek geldi. İşte ayrıntılar…

Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı’ndan Tam Destek Geldi

Doktorların Eylemine Sağlık Bakanı’ndan Tam Destek Geldi

Türk Tabipler Birliği 1 Haziran günü için Doktorların ve sağlıkçıların acil hizmet dışında görev yapmayacağı belirtilen bir bildiri yayınlamış ve sağlık personellerinin bir günlük iş bırakma eylemi yapacağını duyurmuştu. Türk Tabipler Birliği Doktorlara ve sağlıkçılara yönelik şiddetin sona erdirilmesi için gereken yasaların çıkarılmasını talep ederek tüm vatandaşları muayene olmak için değil sağlık personellerine sahip çıkmak için hastanelere çağırmıştı. Dün sağlık personelleri çağrıya uydu ve bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Bakan Müezzinoğlu’da sağlık personellerinin eylemine destek verdiğini açıklası.

"Şifa Veren Ele Vefa" çağrısıyla dün saat 09.00’u gösterdiğinde sağlık çalışanlarının hastane bahçelerinde buluştuklarını dile getiren Bakan Müezzinoğlu, şu açıklamalarda bulundu; “yüreğimiz kanıyor içimiz yanıyor. Başarılar da ne yazık ki yüreğimizi kanatan olaylarla bize dönüyor. Milletimizden bu anlamda şunu istiyoruz. Şifa veren ele vefa bekliyoruz. Bu milletin fıtratında onlara vefasızlık yok. Bu milletin değerleri ile vefasızlık uyuşmaz. Sağlık çalışanlarına ne yazık ki silah çeken, yüksek sesle konuşan ve elini kaldran canavarlar var. Güvenlik tedbirlerini artırırken istiyoruz ki hasta ile sağlık çalışanı arasına duvarlar örülmesin. Bu millet kendine yani canına can katan, ağrısını dindiren sağlık çalışanları ordusuna bu vefakar insanlara sahip çıkmalı” dedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE