Doğum Yapan Annelere Müjde! 7 Bin 500 TL Destek Verilecek!

Doğum yapacak ya da yapan annelere 2020 yılında doğum yardımı devam edecek. Yeni yılda doğum yapacak annelere yapılacak yardım miktarı 7500 TL olarak belirlendi.

Doğum Yapan Annelere Müjde! 7 Bin 500 TL Destek Verilecek!

Doğum yapan ya da yapacak olan annelere geçtiğimiz senelerde de uygulanan doğum desteği bu yıl da devam edecek. Bu doğrultuda çalışan ve doğum yapacak olan annelere sağlanan bu destekten yararlanmak isteyenlerin bazı şartları da sağlaması isteniyor. Birçok annenin merakla beklediği desteğin tutarı ise 7 bin 500 TL olarak belirlendi. Buna göre desteğe ilişkin tutarlar ve diğer detaylar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Ne Kadar Ödenecek?

Bu yıl da devam edecek olan ilgili doğum desteğinin yanı sıra üt ve emzirme parası, doğum ve kreş yardımı, yarım gün çalışma desteği de verilmekte olup asgari ücret düzeyinde çalışan bir anneye ödenecek olan tutarın değeri toplamda 7 bin 500 TL olarak belirlendi. Bu tutar çocuk sayısı ve brüt maaşa göre değişirken 4 bin lira brüt ücreti olan bir anne için ödenen toplam miktar ise 11 bin TL’ye kadar çıkabilecek.

Doğum Yapan Annelere Sağlanan Avantajlar

Sabah gazetesinin haberine göre çalışan anne için bu deste tutarı 7 bin 500 TL’nin de üzerine çıkabiliyor. Ayrıca anneler çocuk okula başlayıncaya kadar yarım gün çalışma hakkından da yararlanabiliyor. İlk çocuk için annelere 60 gün, ikinci çocuk için 120 gün, üç ve daha fazla çocuk için 180 gün yarım gün çalışılıyor ve tam maaş alabilmektedir.

Çalışmak İsteyen Annelere de Müjde!

Kurumsal çocuk bakım projesi ile küçük çocuğu olan ve sigortalı çalışmak isteyen anneler de ilgili proje kapsamında ilk aşamada belirlenen illerde yaşayan ve ilk önce kayıt yaptıran 10 bin 250 anne, gerekli şartları taşımışa halinde mali destekten yararlanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma òģūt
Fatma òģūt - 3 yıl Önce

Almanyada çalışmàk būyūk hayalim