Doğalgaz ve Elektrik'de Yeni Tarifeler Yürürlüğe Girdi

Ülkemizin şuan içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı birçok ürüne zam geldiği gibi ekonomik süreç evimizde kullanmakta olduğumuz doğalgaza ve elektriği de yansıdı. Bizlerde yeni yürürlüğe giren zamları sizler için derleyerek haberimize sunduk.

Doğalgaz ve Elektrik'de Yeni Tarifeler Yürürlüğe Girdi

Türkiye üzerinde yaşanılan ekonomik kriz birçok üründe mali artışlara gidilmesine sebep oldu. Yaşanılan mali artışlar yaşantımızda kullanmakta olduğumuz pek çok ürüne yeni fiyatlar gelmesine sebep oldu. Evlerimize doğalgazı getiren Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nin (BOTAŞ) yapmış olduğu açıklama ile birlikte 1 Ekim 2018 (bugün) itibariyle fiyat tarifesinin yeniden belirlendiği, belirlenen fiyat tarifelerin ise ilgili yerlere iletildiği kaydedildi. BOTAŞ'ın belirlemiş olduğu yeni fiyat tarifesine göre konut üzerinde yüzde 9 zam gelirken sanayi alanında çalışma yapan firmalara ise yüzde 18,5 zam geldi.

BOTAŞ geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu zam oranları ise konutta yüzde 9 sanayide ise yüzde 14 zam yapmıştı.

BOTAŞ tarafından yapılan ve bugün itibariyle yürülüğe giren yüzdelik zam oranlarına göre İstanbul'da doğalgazın metreküp satış fiyatı 1.148318 TL'ye yükseldi. Doğalgaz ile birlikte kömürün tonuna da zam gelirken geçtiğimiz senelerde 800-900 liralardan satılan kömürün tonu yapılan zam itibariyle 1.400-1.600 TL'ye yükseldi.

BOTAŞ'ın DOĞALGAZ ZAMMININ ARDINDAN EPDK'DA ELEKTRİĞE ZAM YAPTI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) BOTAŞ'ın gerisinde kalmayarak bugün itibariyle yürülüğe giren doğalgaz zamlarına itaben elektirik fiyatlarına da zam geldi. EPDK tarafından belirlenen zam oranlarına göre konutlarda bulunan elektriğe yüzde 9, ticarethane seviyesinde bulunan sanayi alanlarındaki elektriğe ise yüzde 18.4 oranında zam yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Bulut
Volkan Bulut - 1 yıl Önce

Türkiyeyi bu kötü günlere getirenlerin Allah belasını versin