DNA Testi Sonuçlandı! İşte Canlı bombanın kimliği

4 kişinin öldüğü İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını yapan kişinin kimliği belirlendi. Yapılan DNA testi sonucunda canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu DNA testiyle kesinleşti.

DNA Testi Sonuçlandı! İşte Canlı bombanın kimliği
4 kişinin öldüğü İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını yapan kişinin kimliği belirlendi. Yapılan DNA testi sonucunda canlı bombanın Mehmet Öztürk olduğu DNA testiyle kesinleşti.

İstiklal Caddesinde 4 kişinin ölümü 39 kişinin ise yaralanmasına neden olan canlı bombanın 'terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aranan Mehmet Öztürk olduğu DNA testiyle kesinleşti. Mehmet Öztürk'nün babasından DNA eşleştirmesi için örnekler alınmıştı. Canlı bombanın S.Y. olduğu öne sürülmüş ve ailesinden kan örnekleri alınmıştı. İstanbul'da dün sabah İstiklal Caddesi'ndeki intihar saldırısını gerçekleştiren teröristin 33 yaşındaki S. Y. olabileceği iddia edilmişti. Emniyet yetkilileri gece saatlerinde ise 2. bir ihtimal daha belirledi. Canlı bombanın DAEŞ'e katılan Mehmet Öztürk olabileceğini düşünen polis, Gaziantep'de oturan babasından eşleştirme için kan örnekleri aldı. İstanbul'da meydana gelen intihar saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın kimliğini saptamaya yönelik çalışmalar devam ederken, polis patlama sonrası güvenlik kamerası kayıtlarındaki görüntülerden DAEŞ'e katıldığı düşünülen ve 'terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aranan Mehmet Öztürk olabileceği ihtimali üzerine çalışma başlattı. İstanbul'dan gelen patlama öncesi canlı bombanın fotoğrafları DAEŞ şüphelisi Mehmet Öztürk'ün, Gaziantep'te yaşayan fabrika işçisi olan babasına gösterildi. Baba Ö. de net olmayan fotoğraftaki kişinin, uzun süredir kayıp olan Suriye'de olduğunu düşündükleri ancak bir süre önce İstanbul'da olduğunu haber veren oğluna benzediğini söyledi. Bunun üzerine DNA eşleştirmesi için Mehmet Öztürk'ün babasından DNA eşleştirmesi için kan, kıl ve tükürük örnekleri alınarak kriminal incelemeye gönderilmişti. Yapılan eşleştirmenin ardından canlı bomba saldırısını gerçekleştiren kişinin Mehmet Öztürk olduğu kesinleşti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE