Diyanet İşleri Başkanlığı 70 İlçe Müftüsü Alımı Yapacak! Başvurular Sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 70 ilçe müftüsü alımı yapacak. Başvurular sürüyor, peki detaylar nedir?

Diyanet İşleri Başkanlığı 70 İlçe Müftüsü Alımı Yapacak! Başvurular Sürüyor

Ülkemizin önemli kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen ve son yıllarda ciddi atamalar ile sık sık karşımıza çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yer alan duyurular bölümü aracılığı ile ilan yayımladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 70 ilçe müftüsü alımı yapıyor. Peki başvuru şartları nelerdir, ilçe müftüsü alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların hangi adımları takip etmesi gerekmektedir? İşin Olsa ekibi olarak Diyanet İşleri Başkanlığı 70 ilçe müftüsü alımı başvuruları hakkında tüm detayları açıklıyoruz.

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, En az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak, İhtisas kursu belgesine sahip olmak veya ilahiyat alanında doktora yapmış olmak, Sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 5 (beş) yıl görev yapmış olmak, İlçe müftüsü unvanında müktesebi bulunmamak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, Erkek olmak şartları aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURU DETAYLARI NEDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı 70 ilçe müftüsü alımı yapıyor. Buna göre başvurular geçtiğimiz 28 Mart 2018 tarihi itibari ile başladı ve 11 Nisan 2018 tarihine kadar devam edecektir. Adayların başvuru ve diğer sorular için aşağıdaki iletişim bilgileri ile irtibat kurması gerekmektedir.

Yazışma Adresi: Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800
Çankaya ANKARA
e-mail : persis@diyanet.gov.tr
Telefon : (0312) 295 70 00
Fax : (0312) 285 85 72

RESMİ İLAN BURADA

YORUM EKLE