Diyanet 28 Şubat Cuma Hutbesi Helal Kazanç Üzerine!

28 Şubat cuma hutbesi belli oldu. Bugün 27 Şubat perşembe regaip kandili olarak idrak edilecek. Cuma günü tüm camilerde hutbe okunacak. Konusu helal kazanç ve alınteri olan hutbe metinin tamamı haberimizde.

Diyanet 28 Şubat Cuma Hutbesi Helal Kazanç Üzerine!

Diyanet İşleri Başkanlığı bu haftaki hutbe konusunu açıkladı. 28 Şubat cuma günü Ülke genelindeki tüm camilerde okunacak olan metinde haftalık farklı konular anlatılıyor. Helal kazanç üzerine açıklanan hutbenin tam metini belli oldu.

BU HAFTAKİ KONU;

Cuma günü Müslümanlar için ayrı bir öneme sahip. Her hafta olduğu gibi bu haftada Müslümanlar ibadetlerini yerine getirmek için camilere akın edecek. Diyanet İşleri Başkanığı tarafından her hafta farklı konularda hutbe okunuyor. Bu hafta ki konu ise helal kazanç ve alın teri üzerinde olacak. Metinin tamamına aşağıdan erişebilirsiniz. Diğer yandan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve bazı illerde cuma saatleri şu şekilde olacak.

NAMAZ VAKİTLERİ;

28.02.2020 tarihli Diyanet İşleri namaz vakitlerine göre İstanbul’da 13.22'de Ankara ilinde ise 13.06'da. İzmir için 13.29'da ezan okunacak. Cuma namazı dört sünnet, iki 2 farz, dört son sünnet olarak toplamda on rekat olarak idrak edilir. Tüm camilerde öğle namazı vaktinde idrak edilen namazda okunacak hutbe aşağıda;

Geçen haftaki hutbe konuları; Üç ayların manevi iklimine yaklaşırken, Kudüs islam yurdudur, Sorumluluk sahibi baba labilmek, teknoloji bağımlılığı ve sosyal mdya ahlakı, islam, iman ve hayat, Peygamberimizin dilinden dualar, Tefekkür ie bir ömür geçirmek, Tekva en hayırlı azığımızdır. Namaz rabbimize yakın olma çabamızdır.

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;

tamamına erişmek için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 21:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin şahin
Şahin şahin - 1 yıl Önce

Hıyanet in, halkı helal kazanç ve cennet le müjdelemek ten başka yaptığı bir iş yok ki,hiç duydunuz mu bir yöneticiye israf haramdır 3,,5tane makam aracı neyinize dediğini,halk 2324 TL ile geçirirken neden siz en aşağı 27 bin ila 200 bin TL alıyorsunuz dediğini duydunuz mu, duymazsanız çünkü diyanet değil