Diyanet 2019 Hac Kura Sonuçları İsim İsim Sorgulama Ekranı İçin Detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı hac kurası çekiliyor. 28 Aralık tarihinde düzenlenen kura sonuçları Diyanet hac sorgulama ekranı üzerinden isim isim açıklanacak. Adaylar hac kura sonucunu nasıl öğrenebilecek.

Diyanet 2019 Hac Kura Sonuçları İsim İsim Sorgulama Ekranı İçin Detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı hac adayları için bu gün bir kura düzenledi.

2019 hac kura sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar daha önce yapmış oldukları başvurulardan sonra isimleri yer alanlar, hac vazifesini yapabilmek kutsal topraklara gidecekler. DİB 28 Aralık tarihinde 15:00'de gerçekleştirdiği törende 14.45'te Diyanet TV ekranında canlı olarak izlenebildi. Bunun yanı sıra adayların liste isim isim kutsal topraklara hac vazifilerini yerine getirebileceklerin sonucu Diyanet resmi internet sitesi üzerinden de erişime açılacak. Heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

2019 HAC KURA ÇEKİLİŞ SONUCU SAATİ BELLİ OLDU!

Adaylar merakla sordukları 2019 hac kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve adaylara duyurulacağı belli oldu. Buna göre 23:00'dan itibaren öğrenebilecekler.

KESİN KAYIT TARİHİ

2 Milyon 213.835 aday başvuru yaptı ve kesin kayıt yapabilecek adaylar 2 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasında Müftülükler ile internet ortamından kesin kayıt yapabilecek. Kesin kayıtlardan kalan kontenjanlar için yedek adaylara kayıt hakkı tanınacak.

Hacı adaylarından 2019 hac sonucunda ismi bulunmayan adaylar 1 yıl sonraki kayıtları bekleyecek. İsmi bulunan adaylar ise kesin kayıt tarihlerinde başvurularını tamamlamaları gerekecek. Açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

Sonuçlar için: //hacumre.diyanet.gov.tr/ (saat 23:00'dan itibaren)

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 20:43
YORUM EKLE