Devletten Kira, Gıda ve Para Yardımı İçin Başvuru Şartları! Kimler Başvurabilir?

Devletten ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı, para yardımı ve kira yardımı ödemeleri gelişmeleri neler? Bu yardımlara nasıl başvuru yapılır? Tüm detaylar haberde

Devletten Kira, Gıda ve Para Yardımı İçin Başvuru Şartları! Kimler Başvurabilir?

Kira-Nakit ve Gıda Yardımı Alabilir Miyim?

Devlet yaşanılan pandeminden dolayı ihtiyaç sahibi olan kişilere kira, gıda ve nakit yardımı yapmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu yardıma yalnızca ihtiyaç sahibi kişilerin başvuru yapması istenmektedir. Günümüzde yaşanan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile ihtiyaç sahibi kişiler yardım hakkında araştırma yapmaya başladı.

DEVLETTEN SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ;

Devlet tarafından sürdürülen "Biz Bize Yeteriz" kampanyası ile tüm ihtiyaç sahiplerine 1.000 TL destek verilecektir. Destek alacak kişiler başvurularını E-Devlet resmî sitesi üzerinden yapmalıdır. "Sosyal Yardım" sayfasına giriş yaparak "Pandemi 1.000 TL Sosyal Destek Başvurusu" seçeneğine tıklayarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Peki bu destekten faydalanmak için şartlar nelerdir? sorusu da oldukça merak ediyor.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 1.000TL' lik nakit yardım hane içerisinden 1 kişiye verilme şartı ile kısıtlanmıştır.
  • Bu desteği daha öncesinde alan kişiler 2.kez faydalanamaz. Bu imkân daha önce destek almayan kişiler için düzenlenmiştir.
  • 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamında olan kamu işçilerine nakit desteği yapılmayacak.
  • 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamında olan memurlara da nakit desteği yapılmayacak.
  • Aylık alan emekliler ile SGK' dan geliri olan kişiler bu imkândan faydalanamaz.
  • İşsizlik maaşı alan kişiler 1.000 TL nakitten faydalanamaz.
  • Kısa çalışma ödeneği alan kişiler bu destekten faydalanamaz.

Bu doğrultuda destekten faydalanmak isteyen kişilerin belirli şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Aksi halde başvuruları reddedilecek, gerçek ihtiyaç sahipleri hak kazanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzucan
Arzucan - 3 yıl Önce

Hasta bakıcı

ŞABAN BULUT
ŞABAN BULUT - 3 yıl Önce

1000 yardımdan faydalanmak istiyorum

Garip guraba
Garip guraba - 3 yıl Önce

O yararlanamaz bu yararlanamaz daha kim yararlanacak önceden yardım alan adamın artık yardıma ihtiyacı yokmu verdiğiniz bin tl yarım ay bile idare etmezken neyin kafası bu ? Sonra çıkar böyle bi yardım paketi yaptık diye övünürsünüz ama paketten halkımız faydalanamadı diyemezsiniz tabi