Devletten Annelere Destek! 5 Bin TL Ek Gelir

Devlet tarafından sağlanan destekler ile birlikte hem anne olup hem de kariyer yapmak mümkündür. Bebek sahibi olduktan sonra çalışma hayatına geri dönen annelere develet tarafından ekstra destek sağlanmaktadır. Bu destekleri detaylı bir şekilde haberimizde sizler için derledik..

Devletten Annelere Destek! 5 Bin TL Ek Gelir

Hem kariyer yapmak hem de iyi bir anne olmak için devlet tarafından hiç tahmin etmediğiniz yardımlar sağlanmaktadır. Bebek sahibi olduktan sonra çalışma hayatınıza geri dönen anneler çocuklarına bakabilecek desteği devlet tarafından görmektedir. Anneler tarafından bakılamayan çocuklar ise daha iyi bir zaman geçirebilmek için kreş ortamında büyümektedir. Annelerin çalışma saatlerinde kreşte büyüyen çocuklar için maddi destek ise devlet tarafından sağlanamtakdır. Kurumsal olarak çocuk bakım projesi kapsamında, devlet tarafından maddi destek sağlanmaktadır. Bu destek kapsamında devlet tarafından belirlenen kontenjan 10 bin 250 kadın olarak tahmin edilmektedir. Avrupa birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak olaran düzenlenen projenin detaylarını iyi inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Hem Türkiye Cumhuriyeti'nin hem de Avrupa Birliği'nin düzenlemiş olduğu projeye katılım sağlamak için belirlenen başvuru şartları şu şekidedir; " 0-60 ay aralığında olmalıdır. Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde ikamet ediyor olması olması gerekmektedir. Anne ve çocuğun birlikte yaşıyor olması önemlidir ikametgahları farklıysa anne ve çocuığun bu imkandan yararlanması imkansızdır. En geç kesin kayıt tarihi itibariyle iş yerinde 4A yani SSK kapsamında çalışması gerekmektedir. Çalıştıkları yerden alınan asgeri maaşında yaklaşık olarak 5.116 TL'yi aşmıyor olması gerekmektedir. Kreş saatlerine göre ayarlanan programda çocuğunuzun düzenli olarak kreşe gidiyor olması gerekmektedir." Bu şartları taşıyan herkesin bu projeden yararlanıyor olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 22:24
YORUM EKLE