Devlet Su İşleri DSİ Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! En Düşük KPSS 71!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ 17 Ocak tarihinde tamamlanan başvuru sonuçlarını merak etmedirler. DSİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı ? mülakata girecek adayların listesi haberimizde..

Devlet Su İşleri DSİ Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! En Düşük KPSS 71!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne mühendis kadrosundaki personel istihdamları için başvurular 8 Ocak ile 17 Ocak tarihleri arasında tamamlandı. 35 mühendis alımı başvurular iin başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar yeni gelişmeleri merak etmekteler.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne alınacak mühendisi alımlarında adaylar uygulama sınavına katılacaklar. Mühendislik Fakültelerinin Ziraat veya Biyosistem , Makine, Harita veya Jeodezi ve Fotogrametri , Geomatik veya Jeodezi ve Fotogrametri, uzaktan algılama, Jeoloji veya Hidrojeoloji , Elektrik veya Elektrik Elektronik , Çevre, Matematik ve Meteoroloji bölümlerinden mezun olan adayların yaptığı başvurularda KPSS'den en az 70 ve üzeri pauan almak şartı aranmaktadır.

BAŞVURU SONUÇLARI;

Başvurularını tamamlayan adaylar için KPSS puan sıralamasına göre aday sayısının 4 katı kadar uygulama sınava gireceklerin listesi açıklanacak. Listenin son sırasında eşit puan olması halinde eşit puana sahip adaylar da uygulama sınavına girebilecekler. Sınava girecek adaylar için;

özgeçmiş, 3 adet vesikalık fotoğraf, 2018 KPSS sınav belgesi, Diploma yada mezuniyet belgesi aslı yada onaylı örneği yurt dışı okullardan mezun olanlar için diploma denklik belgesi gerekmektedir. Adaylar bu belgeleri 31 Ocak tarihine kadar teslim etmeleri istenilecek.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? Açıklanan takvime göre 22 ocak 2020 tarihinde DSi resmi internet sitesi dsi.gov.tr adresi üzerinden bugün mesai saatleri içerisinde başvuru sonucu açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 14:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE