Devlet Personel Başkanlığı Atama ve KPSS Duyurusu Yapıldı

Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat 2017 yılı atama, Kamu Personeli Seçme Sınavı gibi başlıkları değerlendirerek açıklama yaptı.

Devlet Personel Başkanlığı Atama ve KPSS Duyurusu Yapıldı
Ülkemizde faaliyetlerine sürdürmekte olan kamu kurumları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Alım ilanları bilindiği üzere Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulmaktadır.

Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat 2017 yılı atamaları, Kamu Personeli Seçme Sınavı ve kamuda istihdam etmekte olan personel sayısı gibi konularda değerlendirmeler yaparak adaylara önemli bilgiler verdi. İşte Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat'ın katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalar.

2016 KPSS'ye Giren Aday Sayısında Neden Rekor Oldu

Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat bu soruya 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi sonucu kamuda görevleri sona erdirilen kişilerin yerlerine atanmayı isteyen adayların KPSS'ye yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Kamuya Personel Alımında DPB Önemi

Kamu alımlarında Devlet Personel Başkanlığının bilindiği üzere görevi oldukça önemlidir.  hangi statüde; işçi olabilir, memur olabilir, sözleşmeli personel olabilir, akademik personel olabilir, A grubu tabiri edilen müfettiş kadroları olabilir bunlara ilişkin kamuya alımların DPB aracılığı ile kamuoyuna duyurulduğu belirtildi.

A Grubu Kadrolar İçin 2017 KPSS'ye Girilmesi Gerekiyor

A Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı her sene yapıldığından dolayı bu sene atanmak isteyen adayların 2017 KPSS sınavına girmesi gerektiği belirtildi.

Üniversite Tercihleri

Üniversiteler de nerelerin tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi verilmedi ancak öğrencilerin boş kalmaması ve bölümler ile alakalı yerlerde istihdam edebilmeleri için doğru tercih yapmaları gerektiği belirtildi.

Memur Olmak İçin KPSS Şartı Devam Edecek Mi?

Memur olmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerektiği belirtilirken 2016 yılında yapılan KPSS puanlarının 2 yıl geçerli olacağı duyuruldu.

MEMUR PERSONEL ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
YORUM EKLE