Devlet Memuru Anneler Süt İzinlerini Nasıl Kullanabilir ?

Devlet bünyesi altında olan kamu kurum ve kuruluşların bünyelerinde çalışan anne adayları doğum yaptıktan sonra hakları olan süt izni haklarını nasıl kullanabilecek? Doğum yapan memurların sahip olduğu hakları sizler için araştırarak haberimize yansıttık. Detaylar haberimizde...

Devlet Memuru Anneler Süt İzinlerini Nasıl Kullanabilir ?

Devlet memuru pozisyonlarında çalışan kadın vatandaşlar doğum yaptıktan sonra anne statüsüne geçtikleri için belli haklara sahip olmaktadır. Devlet memuru olup da anne olan memurların sahip olduğu hakları araştırarak haberimize derledik. Devlet bünyesinde bulunan kurumlarda görev alan kadın memurların 18 haftaya kadar gebelik izni bulunmaktadır. Anne adayına çalıştığı yerden doğumdan önce sekiz ve doğumdan sonra sekiz olmak üzere toplamda 16 hafta süre ile birlikte annelik izni verilmektedir. Anne adayının ikiz ve daha fazla bebek doğurması durumunda ise izin almış olduğu süreye iki hafta daha eklenmelidir.

DOĞUM SONRASI İZİNE EKLEME YAPILABİLİR

Doktorlar tarafından tahmin edilen doğum süresine oran ile doğuma 8 ay kala iş yerinden ayrılmayan anne adayları iyi oldukları doktor raporuyla kanıtladıkları taktirde işlerine doğuma 3 hafta kalana kadar devam edebilirler. Böyle bir durumda işe gitmiş oldukları 5 haftalık dönemi doğum yaptıktan sonra ki kullanmış oldukları 8 haftanın üzerine ekleyerek 13 hafta olarak izin kullanabilirler. 

Olası bir erken doğum ile birlikte analık izninin kullanılmayan zamanları yine doğum yaptıktan sonraki sürenin üzerine eklenme hakkı bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 08:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE