Devlet Kurumlarına TYP İle Binlerce Personel Alım Yapılıyor!

Kamu kuruluşları toplum yararına programı kapsamında personel alımı yapıyor. Peki başvurular nasıl yapılıyor? Başvuru şartları neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Devlet Kurumlarına TYP İle Binlerce Personel Alım Yapılıyor!

Devlet kurumları, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile TYP kapsamında personel alımı yapıyorlar.Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını duyuran kamu kurumları, Ankara, Adana, Tokat ve İstanbul'da bulunuyor. Bu şehirlerde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan personel alım ilanlarına göre alımlar İl ve İlçe Müftülükler, Belediye Başkanlıkları, Kaymakamlıklar ve İl Özel İdareleri tarafından yapılıyor. Alımı yapılan kadrolar ise Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma kadroları. Peki başvuru koşulları neler?

İŞTE DETAYLAR

TYP personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru koşullarını İŞKUR'un resmi internet sitesinden bulabiliyor. Başvuruda bulunmak isteyen adayların şu koşulları sağlaması gerekiyor: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak. Adaylar başvurularını İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR Müdürlüklerinden yapacak. İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak isteyen adaylar siteye üye olduktan sonra başvurularını gerçekleştirebilecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 22:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER