Devlet Hastanelerine Temizlikçi ve Güvenli Görevlisi Ne Zaman Alınacak?

Devlet hastanelerinde hizmet vermek üzere temizlik görevlisi ve güvenlik görevlisi alımları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığından duyuru var mı?

Devlet Hastanelerine Temizlikçi ve Güvenli Görevlisi Ne Zaman Alınacak?

Ülkemizde bilindiği üzere her şehirde en az bir tane olmak üzere devlet hastanesi bulunmaktadır. (Özel ve üniversite hastaneleri hariçtir.) Bu hastanelerde daimi olarak temizlik personelleri ve güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirilmektedir. Pandemi sürecinde hastanelere Sağlık Bakanlığı ciddi düzeyde atama gerçekleştirdi ve temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi alımları gerçekleştirdi. Yüz binlerce adayın rağbet gösterdiği ilanlardan sonra şimdi herkes yeniden ilan beklemeye başladı. Peki devlet hastaneleri personel alımlarına ne zaman başlayacak?

İlan Tarihi Belli Mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde onayın verildiği ve atama yapılacağını müjdeledi. Ancak bu alımda sadece hemşire, ebe, tıbbi görüntüleme teknikeri, tekniker, teknisyen vb. gibi kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ile mi alım yapılacak yoksa bu alımlardan ziyade olarak daimi statüsünde işçi alımı da mı yapılacak bilinmemektedir. 18 bin kişilik ilan yayımlandığında bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alacak Haberi

Aranan Şartlar Nelerdir?

Devlet hastaneleri temizlik görevlisi alımı gerçekleştirdiğinde her hangi bir şart aranmamaktadır. Adayların genel olarak en az ilköğretim mezunu olması ve 35 yaşını doldurmamış olması talep edilmektedir. Güvenlik görevlisi alımı ilanlarında ise silahlı ya da silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olunması ve yine 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır. Bu şartlara uyum sağlayan adayların başvurabildiği ilanlar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz. En kısa sürede ilanlara ulaşmak için aşağıda yer alan mobil uygulamamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse
Ayse - 1 yıl Önce

Yaş ne alaka yaa yaşmi iş yapiyo artık 40 yaş bok yesin o zaman yaş olursa oy falan yok artık akpye

Bakı bolat
Bakı bolat - 1 yıl Önce

Nezaman aciklanacak ilan peki yaşım tutuyor 23 yaşındayım bakanım geç olmadan söyleyin

Deniz
Deniz - 1 yıl Önce

kamu ve özel sektörlerde yaş sınırı ayırımcılığı kalksın memnun olacağız,44 yaşındayım çalışamazsak nasıl emekli olacağız,iş arıyoruz bulamıyoruz,,,

Zehra Yılmaz
Zehra Yılmaz - 1 yıl Önce

Torpilli olanlar heryerde işi görülüyor yaşa falan bakmiyolar

Mahmut 47.
Mahmut 47. - 1 yıl Önce

Ben 40 yaşındayım beni de alın

Ayşe yıldız
Ayşe yıldız - 1 yıl Önce

Neden yaş sınırı koyuyorsunuz çalışmak isteyen istedği yaşda çalışsın hiç olmazsa 50 yaş sınırı olsun

Ayşe yıldız
Ayşe yıldız @Ayşe yıldız - 1 yıl Önce

Güvenlik sertifikam var 3.kez süresi doldu yeniliyorum hiç calısamadan

Gülseren okumus
Gülseren okumus - 1 yıl Önce

Hayret bir şey bu yas sınırı iş kur sayfasındaki özel sektör ilanlari bile yas sınırlı o zaman 35 yas üstü yaşamasın bu ülkede

hamide güntekin
hamide güntekin - 12 ay Önce

Torpil oldumu yaş bahane


SIRADAKİ HABER