Devlet Bahçeli' den Seçim Sonuçlarıyla Alakalı Açıklama! Konu Oyların Yanlış İşlenmesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kullanılan oyların usulsüz şekilde adaylara yazıldığı yönündeki iddialara yönelik hem açıklamalar hem de sistem tavsiyesi önerilerinde bulundu.

Devlet Bahçeli' den Seçim Sonuçlarıyla Alakalı Açıklama! Konu Oyların Yanlış İşlenmesi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) şuanda itiraz işlemlerini gerçekleştiriyor. İtiraz başvuruları alındı ve itirazların söz konusu olduğu ilçelerde, itirazın yapıldığı sandıklar yeniden inceleniyor ve oyların sayımı yapılıyor. Bu noktada bazı sandıklarda oylar doğru şekilde düzeltilecek ve yeniden seçim süreci için bir oy süreci gündeme gelecek. YSK tarafından alınan itiraz işlemlerinin ve çözüm uygulamalarının ardından da itiraz süreci sonlanacak ve mazbatalar verilecek. Seçimi kazandığı kesinlik kazanan il ve ilçe belediye başkanlarıyla muhtar adayları görevlerine başlayacaklar. AK Parti' nin de itiraz başvurusu yaptığı, İstanbul' un 39 ilçesinde inceleme istediği ifade ediliyordu. Bu tartışmalara MHP lideri Devlet Bahçeli de dahil oldu.

" AK PARTİ 22 İLÇE, ZİLLET İTTİFAKI 3 İLÇE " İFADELERİ

MHP lideri Bahçeli tarafından yapılan açıklamada " Mesela Ankara'da Cumhur İttifakı 22 ilçede belediye başkanlığını kazandı. Zillet İttifakı ise sadece üç ilçede sonuç aldı. 22 ilçe belediyesinin kazanılmasına rağmen büyükşehir belediye başkanlığına maalesef CHP'li bir isim seçildi. Benzeri bir durum İstanbul'da da yaşandı. Bu nasıl bir iştir? Karşımızda bir sistem adaletsizliği, bir sistem dengesizliği söz konusu değil midir? İlçelerde başarı kazanıp büyükşehirde kaybetmek gerçekten normal ve kabul edilir şey olmayacaktır. Bu sistem sorununun ele alınıp çözüme kavuşturulması önümüzdeki gündem konularından birisi olmalıdır. İlçelerde sandığa yansıyan iradeyle büyükşehir belediyesi seçiminde sandıktan çıkan neticenin çelişmesi demokrasi açığı, bir sistem arızasıdır. Bu kadar yorulmaya gerek yoktur. Pek çok oy pusulasıyla kafaların karışmasına da gerek yoktur. " ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Başkasının değneğine dayanma çabuk düşersin

TÜRK EVLÂDI
TÜRK EVLÂDI @Ozan - 4 yıl Önce

Chp gelipte sizi kurtaracakmi zannediyorsunuz,yat kalk haline şükret ozan denen kardeş

Aykut Erdoğan
Aykut Erdoğan @Ozan - 4 yıl Önce

Konusma lan sen hdplismisin