Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Önemli Bedelli Askerlik Açıklaması! Bedelli Ne Zaman Çıkacak?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından kamuoyuna önemli bedelli askerlik açıklaması yaptı. Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünden Önemli Bedelli Askerlik Açıklaması! Bedelli Ne Zaman Çıkacak?

Ülkemizde bilindiği üzere pek çok kişi bedelli askerliğin çıkartılmasını istiyor. Şu ana kadar bedelli askerliğin çıkartılması için net bir çalışma yok zaten geçmiş dönemlerde de bedelli askerlik sadece bir defaya mahsus çıkartılmıştı.

Buna göre işini kuran ve düzenini sağlayan pek çok kişi askere gittiğinde düzeninin bozulacağını beyan ederek askere gitmeye durumu olmadığını ve bedelli askerliğin çıkartılarak gerekli ücretlerin ödenip askerlikten muaf sayılması gerektiğini belirtmektedir. Bedelli askerlik gelişmeleri devam ederken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından önemli bir bedelli askerlik açıklaması yapıldı.

BEDELLİ ÇIKACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından kamuoyuna yapılan açıklama da bedelli askerlik müjdesi verilmedi. Öyle ki yapılan açıklama da terörle mücadele operasyonları devam ederken bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmasının ve çıkarılmasının yanlış bir durum olacağından dolayı şu an için bedelli askerliğin çıkmasının mümkün olmadığı belirtildi.

Bedelli askerliğin önümüzdeki süreç içerisinde çıkabileceği bekleniyor. Çünkü profesyonel orduya geçiş sürecinde gerek Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı gerek İçişleri Bakanlığına bağlı güvenlik kolları çok sayıda güvenlik personeli almakta olduğunda er rütbeli askerlere ihtiyaç her sene azalıyor. Ancak bedellinin çıkması için ülkemizin ve sınır tehlikelerinin tamamen ortadan kalkması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ejder
ejder - 2 yıl Önce

iyi ozaman sınırlardaki tehlike beklıyorsanız bedellı sonsuza dek çıkmaz, çıkartmayın ya sorunlar zaten sizin sorununuz deıl ordan konusun oylece....