Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketinde Son Durum ve Yüzdelik Oy Oranları Nedir?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçlardaki son durum ve yüzdelik oranları sizlerle paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları Anketinde Son Durum ve Yüzdelik Oy Oranları Nedir?

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gidecek. Bu tarihte onlarca milyon seçmen hem milletvekili seçiminde hemde Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanacaktır. En önemli seçimlerden bir tanesi Cumhurbaşkanlığı seçimi olarak bilinmektedir.

Bu sebepten dolayı Cumhurbaşkanı adayları Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarını başlattı ve pek çok kuruluş anketler yapmaya devam ediyor. İşin Olsa ekibi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi için bizlerde anket çalışması yapmaya özen gösteriyoruz. Peki Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketinde son durum nedir? Yüzdelik oy oranlarında ki yeni gelişmeler nedir?

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları anketinde ki son duruma bakıldığında Recep Tayyip Erdoğan'ın 42 - 46, Muharrem İnce'nin yüzde 20 - 22 ve Meral Akşener'in ise yüzde 22 - 25 aralığında oy alması ve kalan oyların ise diğer Cumhurbaşkanı adayları için kullanılacağı ön görülmektedir.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı ile destekleyecek olup Muharrem İnce'yi Cumhuriyet Halk Partisi ve Meral Akşener'i ise İYİ Parti seçmenleri destekleyecektir. Son günlerde Muharrem İnce ve Meral Akşener'in yaptığı konuşmaları ile oy oranlarında yükselişe gittiği görülmektedir.

PARTİLERİN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 18:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Dolar euro ucmus, medya satılmıs, vergi olarak bir canımız kalmış hala islamın siyasete alet edilmesi hala erdogan. Muhafazakar bir insanım ilk kez akp ye oy vermeyecegim. Artık toparlanması kibrini yenmesi gerekiyor hükümetin. İyi partiyi destekleyecegim

sonceri
sonceri @Vatandaş - 2 yıl Önce

daha önce akpartiye oy vermiş olsan akp demezsin, fetöcüsün heralde.

düsamettin kesekğıdı
düsamettin kesekğıdı @Vatandaş - 2 yıl Önce

vatandaş ekmeği dolarla mı alıyosun

Okan ozkan
Okan ozkan - 2 yıl Önce

Gene tayyıp Erdoğan gelecek

Dadaş
Dadaş - 2 yıl Önce

Iyi ve hayirli olan hangisi olacaksa o kazansin

laz
laz - 2 yıl Önce

Bok gelecek tsyip