Cumhurbaşkanından 4 Ofis ve 9 Kurula Atama Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4 ofis 9 kurulun başına geçecek isimleri bu hafta içerisinde belirlemesi bekleniyor. Peki bu ofis ve kurumlar neler? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Cumhurbaşkanından 4 Ofis ve 9 Kurula Atama Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta içerisinde 4 ofis ve 9 kurul'un başına geçecek isimleri belirlemesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak olan atamaların hafta içerisinde olacağı iddia ediliyor. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığında 4 ofis kurulmuştu. Peki hangi ofislerin başına atamalar yapılacak? Hangi kurumların başına atamalar gerçekleştirilecek?

İŞTE ATAMA YAPILACAK OLAN KURUM VE OFİSLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 ofis ve 9 kurulun başına bu hafta içerisinde atamaların yapılacağı iddia ediliyor. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığında kamu tüzel kişiliğine uygun, idari ve mali özelliklere sahip, özel bütçeli ile dijital dönüşüm ofisleri, insan kaynakları ofisi, finans ofisi ve yatırım ofisleri kapsamında 4 ofis kurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama yapmasına kesin gözüyle bakıldığı kurullar ise şu şekilde: Hukuk Politikaları Kurulu, Yerel Yönetim Politikaları Kurulu, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu, Sosyal Politikalar Kurulu, Eğitim ve Öğretim Politikalar Kurulu, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Ekonomi Politikaları Kurulu, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu ve Güvenlik ve Dış Politikalar Kuruluna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama yapmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 22:35
YORUM EKLE