Cumhurbaşkanı Üniversite Öğrencilerini İlgilendirecek Burs Müjdesini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılmış olduğu Erciyes Akademik yılı açılış töreninde açıklamalarda bulunarak, üniversite öğrencilerini yakından ilgilendirecek açıklamalarda bulundu. İşin Olsa haber ekibi olarak Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını derleyerek haberimize yansıttık.

Cumhurbaşkanı Üniversite Öğrencilerini İlgilendirecek Burs Müjdesini Verdi

Geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan, Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen açılış törenine katılarak basın mensuplarına üniversiteler ve üniversite öğrencileri hakkında açıklamalar yaptı. Açıklamlarda üniversite öğrencilerin almış oldukları burs ve kredi durumlarını değerlendiren Cumhurbaşkanı; " Bizler her sene öğrencilerin ailelerinden biraz daha yüklerini haffiletmesi için çabalamaktayız bu yüzden de lisans öğrencilerin almış oldukları kredi ve bursaları 500 TL yaparak daha iyi şartlarda okumalarını sağlıyoruz" açıklamalarında bulunarak üniversite öğrencilerinin kalplerine su serpti.

ÜLKEMİZDE HER YIL EĞİTİME DAHA ÇOK ÖNEM VERİLİYOR

Her geçen yıl eğitime verilen önemin daha da arttığını ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, şuanda ülkemizde 8 milyon üniversite öğrencisinin okuduğunu ve bu yıl kredi ve ya burs alan öğrencilerin alacakları ücretlerin lisans da 500 yüksek lisans öğrencilerine bin lira doktora öğrencilerine bin 500 lira vereceklerini söyledi. Üniversite sayısı olarak da her ilde üniversite kurarak büyük başarıya imza attıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 19:41
YORUM EKLE