Cumhurbaşkanı Talimatı 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında 7 bin bekçi alımı talimatını verdiğini duyurdu. Peki 7 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak.

Cumhurbaşkanı Talimatı 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak
Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru ile İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için 700 bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Lise mezunu adaylarının başvuru yaptığı bu ilana oldukça yoğun rağbet gösterildi.

Şu anda kamuda toplam 5 bin 392 bekçi olduğu bilinmekte olup bekçi sayısının artırılması tahmin edilmekteydi. İllerin Valiliklerinden yapılan açıklamalar ile bekçi alımları kamuoyuna duyurulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeleyici bir haber vererek 7 bin bekçi alımı talimatını verdiğini duyurdu.

ALIMLAR HANGİ İLLER İÇİN YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 bin bekçi alımı talimatını verdiği duyurdu. Peki alımlar hangi iller için yapılacak?
Buna göre 7 bin bekçi alımının ilk olarak İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay şehirleri için yapılacağı bilinmektedir. Ancak daha sonrasında yurt geneli alımlarında olması bekleniyor.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU BEKÇİ ALIMLARI

Yukarıda belirtilmiş olan 6 şehirden hariç olmak üzere Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri içinde bekçi alımlarının yapılması bekleniyor.
Buna göre Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak illeri içinde yakın zamanda alımların yapılaması bekleniyor.

MART AYINDA ALIMLAR BAŞLAR MI

Bekçi alım ilanları Mart ayında başlar mı? 7 bin bekçi alımı hakkında henüz ne zaman alımların yapılacağı bilinmiyor. Ancak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde görev yapmak üzere bekçi alım ilanları Valilikler aracılığı ile Mart ayı içerisinde duyurulabilir. Aranan şartlarda da değişiklikler bulunacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
EREN
EREN - 4 yıl Önce

Bi önceki bekçilik alımında son 1 senedir yaşadıgın ilde ikametgah etmek şartından dolayı başvuru yapamadım bu sürenin olması çok anlamsız bu sürenin kaldırılmasını istiyorum.

alı
alı - 4 yıl Önce

yaş sınırına nezaman esneklık getırelecek 35 olmasını arz edyıyoruz

murat
murat - 4 yıl Önce

Fetoculerin pkk lilarin torpillerin yuzunden bir yere giremedik ön lisanans mezunuyum yaş siniri ni 35 yapilsin saygilarimla

murat
murat - 4 yıl Önce

Fetoculerin pkk lilarin torpillerin yuzunden bir yere giremedik ön lisanans mezunuyum yaş siniri ni 35 yapilsin saygilarimla

bekir geçici
bekir geçici - 4 yıl Önce

dogu illerine alırken ortaokul mezunu isterken istanbula aldıkları bekçi alımlarını neden liseye çıkardılar liseyi okumaya imkanı olmayan insanlara da hak tanınsın

Emin
Emin - 4 yıl Önce

Yaş sınırının 35 olmasını ve ikamet şartlarının esnetilmesini istiyorum....

Çağla
Çağla - 3 yıl Önce

D.bakirdaki bekci alimi ne zaman olacak?

Rifat
Rifat - 3 yıl Önce

Yas sınırının 35 olmasını arz ediyorum yetkililerden yasim 32 amasyaliyim