Cumhurbaşkanı Talimat Verdi 51 İl Bütünşehir Olacak? Bütünşehir Nedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi. Buna göre 51 il bütünşehir olacak. Peki bütün şehir nedir, avantajları var mıdır? Yönetim nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi 51 İl Bütünşehir Olacak? Bütünşehir Nedir

Son günlerde kamuoyunda paylaşılan 30 il büyükşehir olacak haberlerinden sonra gündeme bomba bir iddia daha düştü. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi. Bu talimata göre Türkiye geneli 51 il bütünşehir olacak. Peki bu bütünşehir ne demek?

Sosyal medya aracılığı ile pek çok kişi bütünşehir'in yanlış yazıldığı büyük şehir denilmek istendiğini düşünmektedir. Fakat durum gerçekten böyle. Buna göre Türkiye geneli 51 farklı ilin bütünşehir olması beklenmektedir. Peki bütün şehir nedir?

BÜTÜNŞEHİR NE DEMEK

Türkiye genel, 51 farklı şehrin bütünşehir olacağı ifade edildi. Peki şimdi gelelim en önemli konumuza bütün şehir nedir?

Bütünşehir yönetimi büyük şehire benzer olacak. Buna göre belde belediyeler kapatılacak, köyler olmayacak ve tamamı mahallelere dönüştürülecek bütünşehir'in imar yetkileri, itfaiye ve zabıta hizmetleri büyük şehirlere bağlı kalacak. Bütünşehirlerin getirilmesinde ki esas amacın il ve ilçe belediyeleri arasında yaşanmakta olan iletişim sorunlarının önüne geçilmesi olarak belirtildi.

BÜTÜNŞEHİRLER BÜYÜKŞEHİRLERE Mİ BAĞLI OLACAK?

Bütünşehirlerin imar yetkileri, itfaiye ve zabıta hizmetlerinin büyük şehirlere bağlı olması bekleniyor. Tabi konu hakkında henüz detaylar mevcut değil ancak iddia edildiği gibi bütünşehirler büyükşehirlere bağlı olursa örneğin Burdur Belediyesi bütün şehir olacak ve imar yetkileri, itfaiye ve zabıta hizmetlerinin Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlanması bekleniyor. Tabi bu konu hakkında henüz detaylar ortaya çıkmadı.

51 BÜTÜNŞEHİR OLACAK İL LİSTESİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
muzo
muzo - 4 yıl Önce

olsun ya şu gerizekalı bürokrasiler artık kısalsın bi inşaat izni için 10 aydır bekliyoruz kıçı kırık bi belediye ya adamlara illa para yedirecen bu nedir arkadaş ya bıktık illAllah ettik yeter artık ya

a
a - 4 yıl Önce

hepmız kardişiz

hakan
hakan - 4 yıl Önce

bu partimizin sonu olur bence yapılmasın hata olur

KAMİL BELGE
KAMİL BELGE - 4 yıl Önce

ÇOK İYİ OLACAK HERKESİN MEMNUN OLACAĞI BİR TİP

Oktay
Oktay - 4 yıl Önce

Hata olur belediyelerin doğuda yaptıklarını nasıl temizledi iz unutmayın belediye araçlarıyla hendekler kazıldı terörist leşleri cenaze araçlarıyla taşındı

Tc
Tc - 4 yıl Önce

Daha küçültür illeri insanlar daha eziyet

selçuk
selçuk - 4 yıl Önce

bütünşehir yapmak ile sorunlar çözülmez, çoğalır, hizmet gelmesi zorlaşır bence,
mesela köyler küçülmekte hep yaşlı kesimler kalıyor, kuçük köyleri toplamak lazım, dağınık yapılılaşmadan da toplu yapılaşmaya gitmeli

SIRADAKİ HABER