Cumhurbaşkanı Resmen Duyurdu! UBER Devri Türkiye'de Bitmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmen duyurdu. UBER yasaklandı mı, UBER kullanmak yasak mı, UBER'e binmek yasak mı sorularının cevapları verildi. Taksicilerin hakkının yenmemesi için UBER devri artık Türkiye'de kapandı.

Cumhurbaşkanı Resmen Duyurdu! UBER Devri Türkiye'de Bitmiştir

Ülkemizde bilindiği üzere bir süredir basının yakın takibinde UBER sürücüleri ile taksicilerin arasında meydana gelen kavgalar bulunmaktadır. Taksiciler basın açıklamaları yapmakta, yürüyüşler düzenlemekte ve UBER'in tamamen kaldırılmasını istemekteydi. Hükümet cephesinden UBER'in yasaklanacağı ve yasaklanmayacağına ilişkin açıklamalar gelirken UBER hakkında son dakika duyurusu yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran 2018 seçim öncesi Türkiye'nin dört bir yanında konuşmalar yaparken UBER konusuna da değindi.

UBER DEVRİ BİTTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasında UBER devrinin bittiği ve Taksicilerin hakkının yedirilmeyeceği söylendi. Buna göre BTK tarafından UBER uygulamasının ve sitesinin Türkiye geneli yasaklanıp yasaklanmayacağı, UBER'in bitmesine rağmen halen müşteri taşımak isteyen şoförlere nasıl bir cezai işlemin uygulanacağı konusunda henüz resmi bir bilgi yok. UBER hakkında yeni gelişmelerin gelmesiyle www.isinolsa.com ekibi olarak sizleri bilgiledireceğiz.

YORUM EKLE