Cumhurbaşkanı Resmen Duyurdu! UBER Devri Türkiye'de Bitmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmen duyurdu. UBER yasaklandı mı, UBER kullanmak yasak mı, UBER'e binmek yasak mı sorularının cevapları verildi. Taksicilerin hakkının yenmemesi için UBER devri artık Türkiye'de kapandı.

Cumhurbaşkanı Resmen Duyurdu! UBER Devri Türkiye'de Bitmiştir

Ülkemizde bilindiği üzere bir süredir basının yakın takibinde UBER sürücüleri ile taksicilerin arasında meydana gelen kavgalar bulunmaktadır. Taksiciler basın açıklamaları yapmakta, yürüyüşler düzenlemekte ve UBER'in tamamen kaldırılmasını istemekteydi. Hükümet cephesinden UBER'in yasaklanacağı ve yasaklanmayacağına ilişkin açıklamalar gelirken UBER hakkında son dakika duyurusu yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran 2018 seçim öncesi Türkiye'nin dört bir yanında konuşmalar yaparken UBER konusuna da değindi.

UBER DEVRİ BİTTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasında UBER devrinin bittiği ve Taksicilerin hakkının yedirilmeyeceği söylendi. Buna göre BTK tarafından UBER uygulamasının ve sitesinin Türkiye geneli yasaklanıp yasaklanmayacağı, UBER'in bitmesine rağmen halen müşteri taşımak isteyen şoförlere nasıl bir cezai işlemin uygulanacağı konusunda henüz resmi bir bilgi yok. UBER hakkında yeni gelişmelerin gelmesiyle www.isinolsa.com ekibi olarak sizleri bilgiledireceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE