Cumhurbaşkanı Müjdeledi! Ağustos Ayında 10 Bin Öğretmen Ataması Daha Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması daha yapılacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Müjdeledi! Ağustos Ayında 10 Bin Öğretmen Ataması Daha Yapılacak
Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı aldığı karar ile öğretmen atamasını yılda bir kez yapacaklarını belirtmişti. Şubat ayında yapılması beklenen atama müracaatlarının Mart ayına ertelenmesi ile öğretmen atama sayısının ise 20 bin olduğu belirtildi. Bu sene yine 30 bin öğretmen ataması yapılması beklenirken Milli Eğitim Baknalığından 20 bin kişilik kadro çıkması öğretmen adaylarını üzmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında öğretmen atamalarına değinerek adaylara müjdeli bir haber verdi ve 10 bin öğretmen ataması daha yapılacağını söyledi.

ÖĞRETMEN ADAYLARINA MÜJDELİ HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında 16 Nisan referandumundan sonra farklı ve yeni bir dönemin başlayacağını belirterek öğretmen ataması konusuna da değindi. Öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığından 20 bin öğretmen ataması kadrosu ayrıldığı hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan öğretmen adaylarına müjdeli bir haber verdi.

Buna göre Ağustos 2017'da 10 bir öğretmen ataması daha yapılacak ve 2017 yılında toplam 30 bin atama yapılmış olacak.

2017 KPSS PUANLARI BAZ ALINABİLİR

Bilindiği gibi Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi her sene yapılmaktadır. Ağustos ayında öğretmen atamalarından önce yeni bir ÖABT sınavı daha yağılacağı için 10 bin öğretmen atamasından büyük ihtimal ile 2017 KPSS puanlarının baz alınması beklenmektedir. Atamalar hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yapıldığında sizleri tekrar bilgilendireceğiz.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 00:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 4 yıl Önce

2017 baz alınacaksa bekleyenlerin ne işine yarayacak

Atif
Atif - 4 yıl Önce

Valla kardesim sen ogretmen atamasi yapmaz san issizligi dusurmezsen neyine evet versin bu vatandas kps calisiyorum intiharı dusunuyorum hergun Allahtan revamidir madem meslegimiz olmicakti ne diye okuduk

tarihçi
tarihçi - 3 yıl Önce

ek atama demeyin bari yeni kpss ile olacak en az 2000 atama istiyoruz.

Doğan Evsan
Doğan Evsan - 3 yıl Önce

Umarım Ağustostaki 20.000 e çıkar çünkü 10 bin kontenjan sadece Sınıf İngilizce Din kültürüne verilir.

hakan
hakan - 3 yıl Önce

bu atama ne oldu