Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Cumhurbaşkanı tarafından gündeme dahil yapılan açıklamalar ile birlikte önümüzde ki günlerde askerlik konusuyla ilgili yeni bir karara varılacağı ve bu karar ile birlikte EYT (emeklilikte yaşa takılanlar) konusunda da bir gelişme yaşanmayacağının açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte önümüzdeki günlerde gerçekleşecek seçim çalışmalarını ve askerlik süresinde ki yeni gelişmelerin nasıl olacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalar sonucunda yeni askerlik sisteminin açıklanması için öncellikli olarak seçim sürecinin geçmesini beklemeyeceklerini üstünü basa basa söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sırası gelmeden yeni askerlik ile ilgili gelişmelerin yürülüğe gireceğinin sinyallerini verdi. Askerlik sisteminin yenilenmesini bekleyen halk içerisinde bir diğer merak uyandıran konu ise emeklilikte yaşa takılanların yasa çercevesinde düzenlenmesiydi fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile birlikte EYT ile ilgili bir gelişme sürecinin olmayacağını açıkladı.

EYT için Olumsuz Karar Çıktı

Cumhurbaşkanı tarafından milletvekilleriyle birlikte yapılan iftar organizasyonunun ardından ortaya çıkan toplanıtda gündeme dahil açıklamalarda bulunulan sistem içerisinde öncelikli olarak seçim süreci değerlendirirken askerlik sisteminin de gelecek planlar içerisinde ne olacağı konuşuldu. Bir kaç milletvekilinin EYT sistemi hakkında sormuş olduğu soru üzerine tekrardan olumsuz bir önerge çıkan konu hakkında bir gelişme olmayacağının altı çizildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:25
YORUM EKLE