Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Yasası Açıklaması Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askerlik sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Askerliğin düşme yada diğer değişikliklerin yapılacak olması askerlik çağında bulunan adayları heyecanlandırdı. İşte son gelişmeler..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Yasası Açıklaması Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT ortak yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Milli Savunma bakanlığının üzerinde çalıştığı askerlik sistemi hakkında da önemli açıklamalar geldi. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı değerlendirmelerde askerlik yasası ile ilgili çalışmaların devam ettiği açıklandı.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI;

Yeni askerlik yasası ile birlikte askerlik kısalacak mı soruları merak edilmekte. Cumhurbaşkanı Erdoğan askerlik yasası ile ilgili yaptığı açıklamada ""Nihai noktayı buna henüz Savunma Bakanlığımız koymadı ama 3, 6, 9, 12 gibi bir düzenlemenin üzerinde duruluyor." dedi. Daha önce Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamalarda esas mesele uzman orduya geçmek olduğu açıklamaları nı yapmıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı değerlendirmelerde öngörülebilir bir sistem üzerinde çalışıyoruz açıklaması yapmıştı.

Yeni askerlik yasası ile ilgili gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 22:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE