Cumhurbaşkanı Erdoğan, İşçi Sorunları, Personel İstihdamı Açıklaması!

1 mayıs işçi bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir mesaj paylaştı. Açıklamasında personel istihdamının korunmasına yönelikte açıklama yaptı. İşte konuşmasından satır başları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İşçi Sorunları, Personel İstihdamı Açıklaması!

1 Mayıs işçi bayramı kutlama mesajı paylaşan başkan Erdoğan, adaletin tesisi için mücadele edildiğini ifade ederek, 1 Maysı işçi bayramını tebrik etti. Açıklamasında pandemi koronavirüs covıd-19'a karşı mücadele için bazı açıklamalar geldi. Dünya genelinde kutlanan 1 Mayıs işçi ve dayanışma günü nedeniyle Başkan Erdoğan açıkladığı mesajda ülkenin büyümesi ve ilerlemesinde önemli görevler üstlenen işçilerin bayramını tebrik etti. Hak arayışının uzlaşma zemininde sürdürülmesi gerektiğine inandıklarını ve emeğin adaletin tesisi konusunda mücadele verdiklerini ifade etti. 

İŞÇİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ;

Başkan Erdoğan açıklamasında işçilerin sorunlarının çözümünde her zaman samimi olarak çalıştıklarını işçiler konusunda ücretten çalışma ortamına ve sosyal hakların iyileştirilmesine çok önemli adımlar attıklarını ifade etti. Salgınla mücadele konusunda da vatandaşların mağdur olmaması konusunda istihdamın korunması için çalışma yapıldığı ifade edildi. 

PERSONEL İSTİHDAMIN KORUNMASI;

Başkan Erdoğan'ın personel istihdamında açıklanması şu şekilde; "Salgınla mücadele ederken hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması, özellikle istihdamın korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sosyal koruma kalkanı altında hayata geçirdiğimiz programlarla salgının çalışanlarımızın hayatında yol açtığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47
Mahmut 47 - 3 yıl Önce

Sayın başkanım bizler sizlere istirmamiz kadro typ den devlet hastanesinde çalışan işçi personel kadro istiyoruz saygılarımla 1 Mayıs işçi Bayramı iz kutlu olsun tüm işçiler adına sizleri saygıyla selamlıyorum hayırlı ramazanlar dilerim

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK - 3 yıl Önce

Sayın başkanım son 46 günümüz kaldı typ guvenlik de bu salgında işte bulamayacağız surelerimizde uzamiyor bizim halimiz ne olacak neden bize dair hic bir aciklama yok litfen bizim icinde calisma yapın yoksa cok kötü olacağız.

Açççççççççççç
Açççççççççççç - 3 yıl Önce

Burada o kadar iş isteyen var ki ilk olarak bana o işi verin sonra kime ne istiyorsa verin 2 yıl oldu işsisiİm Sayın başkanım SSayın başkanım