Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Kabine Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabine ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki Erdoğan açıklamalarında neler söyledi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Kabine Açıklaması

Yeni kabinenin artık eski sistemlerdekiler gibi olmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde açıklamalarına devam etti: Bakanlarının artık eskisi gibi olmayacağını artık partisiz Bakanlarla kabine oluşturduklarını açıkladı. AK Parti'nin 295, Cumhur İttifakı olarak ise 344 milletvekili ile seçimi tamamladıklarını ifade etti. Erdoğan seçimlerde canla başla çalışan arkadaşlarını da tebrik etti. Erdoğan'ın açıklamalarının detaylarında neler yer aldı? Yeni kabine ne zaman açıklanıyor?

İŞTE DETAYLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu seçimlerin yeni yönetim sisteminin de miladı olacağını, 2007 yılında Adalet ve Kalkınma Partisine Cumhurbaşkanı seçtirmemek için adaletin ve hakkaniyetin ayaklar altına alındığını, olmayan kuralların 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde önlerine çıkarıldığını açıklamalarında ifade etti. Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş da yeni kabine ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mustafa Elitaş Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk kabinesi ile ilgili yaptığı açıklamada, bir veya iki tane olabileceğini tamamen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri olduğunu, dışarıdan Bakanların daha çok ağırlıklı olacağını, eski Bakan olan arkadaşları arasından da tercih edilenler olabileceğini ve eski vekil arkadaşları arasından da tercih edilenler olabileceğini yaptığı açıklamasında ifade etti.

YORUM EKLE