Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Konusunda Son Noktayı Koydu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik konusunda gündemde olmadığını aktardı. Başbakan Binali YILDIRIM ve Başbakan Yardımcısı Fikri IŞIK'ın açıklamaların ardından bedelli konusunda yapılan açıklama ile son nokta koyuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Konusunda Son Noktayı Koydu!

Bedelli askerlik çıkacak mı sorularına cevap geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN bedelli askerlik konusunda yeni bir açıklama yaptı. Gündemde bedelli askerlik konusunun olmadığını aktaran ERDOĞAN, önceki gün Hükümet sözcüsü Mahir ÜNAL'ın sözlerinden sonra bedelli çıkmayacağını belirtti. 

Özbekistan'a yolculuk öncesi gazetecilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN gündeme ilişkin pek çok konuda açıklamalara yer verdi. Önemli başlıklardan bir tanesi de bedelli askerlik konusu oldu.

GÜNDEMİMİZDE YOK!

Bedelli konusunun gündemde olmadığını ve Afrin ve sınır dışı operasyonlar var iken şehitlerimize ve gazilerimize saygısızlık olacağını aktardı: ERDOĞAN ; "Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Hele gele bir tarafta Afrin bir tarafta Fırat Kalkanı varken, bu şehitlerimize özellikle gazilerimize saygısızlık olur. Bu işlerin istismarını yapanlar da çok çok fazla."dedi.

SEÇİMDEN SONRA GÜNDEME GELEBİLİR.

Seçimden sonra atılması gereken adım varsa atılır. EROĞAN "Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır, atılması gereken adım varsa bu adımlar atılır. Ama şu anda böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 16:11
YORUM EKLE