Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesirde Açıkladı! Kalıcı Bedelli Askerlik Geliyor! Herkes Başvurabilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir ilinde önemli açıklamalar yaptı. Yeni askerlik yasası için çok önemli bir açıklamanın detaylarını aktarıyoruz. Bedelli askerlik kalıcı hale gelecek ve herkes başvuru yapabilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesirde Açıkladı! Kalıcı Bedelli Askerlik Geliyor! Herkes Başvurabilecek!

Yeni askerlik yasası, bedelli askerlik ve Balıkesir Havalimanı açıklamaları geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir Kuva-yi Milliye Meydanından çok önemli açıklamalar yaptı.

208 yılında başvuru rekorları kıran bedelli askerliğin kalıcı hale gelip gelmeyeceği çokça askerlik yaşında gelen adaylar tarafından sorulmakta. Bilindiği gibi Yeni Askerlik Yasası çalışmaları için Milli Savunma Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim kalın yaptığı açıklamalarda yeni bir sistem üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Bu açıklamalara detayları bir açıklama daha geldi. Bedelli askerliğin daha sistemli hale getirileceği ve isteyen herkesin başvuru yapabileceği müjdesi geldi.

MÜJDE VERİLDİ!

Askerlik çağına gelen tüm adayları yakından ilgilendiren bu gelişmenin detaylarını aktarmaya devam ediyoruz. Balıkesir Kuva-i Milliye Meydanında yapılan açıklamalarda 2019 yılı içerisinde Balıkesir Havalimanın hizmete açılacağı müjdesi de geldi. Askerlik için yapılan açıklama ise şu şekilde; Bugüne kadar belirli bir periyodu ve sistemi olmayan bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getiriyoruz. İsteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek" denildi. Ayrıca ihtiyaç doğrultusunda yedek astsubaylık uygulaması getirlecek. Lise mezunları için altı + altı ay askerlik yapabilecek. Yurt dışındaki dövizli askerlik uygulması devam edecek. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulaması ve sosyal medya hesapları üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:54
YORUM EKLE