Cuma Namazının Cemaatle Kılınmasına Ara Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama da Türkiye'de cuma namazının cemaat ile kılınmasına ara verildiği belirtildi.

Cuma Namazının Cemaatle Kılınmasına Ara Verildi

Corona virüsünün Türkiye'de de görülmesinin üzerine halkın toplu olarak durması Sağlık Bakanlığınca istenmemekte olup bu tür yerler bilindiği üzere yasaklanmaya başladı. Bir süredir ibadet hanelerde durum ne olacak tartışmaları devam ederken Diyanet İşleri Başkanlığından cuma namazı ile vakit namazına yönelik bir duyuru geldi ve namazların cemaat ile kılınmasına ara verildiği belirtildi.

Cemaat ile Kılınmayacak

"Canı camiye gitmek istediyse gidebilir. Ama cemaatle namaz kılınamaz. Ferdi olarak namazını kılabilir. Camilerimiz açık olacak. Cami görevlilerimize büyük görev düşüyor. Hijyen çalışmaları en iyi şekilde yapılacak. Münferiden namaz kılınmasını öneriyoruz. Bir, iki kişinin camiye yolu düşerse birlikte kılabilirler. Cemaatle kılınmayacak." ifadeleri kullanıldı. Buna göre cuma namazı başta olmak üzere tüm vakit namazları cemaat ile toplu olarak camilerde ikinci bir emre kadar kılınmayacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüssm
hüssm - 1 yıl Önce

cuma namazı yalnız kılınıyormuydu da cemaatle kılınmasına ara verildi.admin biraz dikkat lütfen