Cuma Namazı Ne Zaman Başlayacak! Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı!

Koronavirüs salgının artmasını önlemek için alınan tedbirlerden bir tanesi camiilerde ibadete ara verilmesi olmuştu. Cuma namazaları ne zaman başlayacak belli oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamaları haberde..

Cuma Namazı Ne Zaman Başlayacak! Diyanet İşleri Başkanı Açıkladı!

Müslümanların ibadetlerinden bir tanesi olan Hac ve umre için Suudi Arabistan kabe ziyaretlerini durdurduğunu mart ayında açıklamıştı. Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü 11 mart tarihinden sonra alınan tedbirlerden bir tanesi olarak cuma ve vakit namazlarının camilerden ibadetine ara verildi. Normalleşme takvimini detayları belli olmasının ardından alınması beklenen kararlardan bir tanesi de camiilerde ibadetlere devam edilmesi, cuma namazlarının camilerde kılınmaya başlanması ve bayram namazının kılınması açıklamaları. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde;

Prof. Dr. Ali Erbaş kanal 7 televizyonlarında katıldığı sahur programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cuma namazlarının cami avlularında 12 Haziran tarihinden itibaren kılınmaya başlayacağı duyuruldu.

Dünya ülkelerinden Malezya'da cuma namazları 2 ay sonra kılınmaya başlandı. Avusturya restoranlar ve ibaethaneler 2 ay sonra yeniden açıldı.

BAYRAM NAMAZI KILACAK MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısında gündeme geleceğini açıklamıştı. Bu hafta salı günü yapılacak toplantının arkasından tavsiye kararı alınması bekleniyor. Bayram namazı ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığından bu konuda bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 02:19
YORUM EKLE