Coronavirüs Vaka Sayısı 1 Milyonu Geçti! Ülkelere Göre Hasta Sayıları

Korkutan oldu ve corona virüs vaka sayısı dünya genelinde bir milyonu aştı. Ülkelere göre corona virüs vakalarını detaylı bir şekilde aktarıyoruz.

Coronavirüs Vaka Sayısı 1 Milyonu Geçti! Ülkelere Göre Hasta Sayıları

2020 Ocak ayından beri resmi kayıtlar tutuluyor ve corona virüs vakalarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Çin Halk Cumhuriyeti corona virüsünü yenmeyi başardı ancak diğer ülkeler henüz yenebilmiş değil ve aylardır virüs sayıları tüm ülkelerde günlük açıklanmaya devam ederken gelen son dakika habere göre corona virüs vaka sayısının bir milyonu aştığı öğrenildi. Peki hangi ülkede kaç vaka var? Hangi ülkede ne kadar corona virüs hastası var? Ülkelere göre corona virüs hasta sayılarını detaylı olarak açıklıyoruz.

ÜLKELERE GÖRE CORONA HASTALARI

1-) ABD: 240 Bin

Amerika Birleşik Devletleri virüs ile bir türlü baş edebilmiş değil. Üstelik tüm dünya ülkelerinde ki doktorlara ABD'de iş fırsatlarının olduğu ve kendilerine başvurmasını dahi talep etti.

2-) İtalya 120 Bin

Avrupa ülkeleri arasında corona konusunda en zorluk çeken ülke olarak bilinen İtalya'da her geçen gün vaka sayıları artmaya devam ederken günlük neredeyse 500 - 1000 kişi hayatını kaybediyor.

3-) İspanya 110 Bin

4-) Almanya 85 Bin

5-) Çin 82 Bin

Virüs ilk olarak tüm dünyaya Çin'den sıçradı. Çinde topa 82 bin vaka oldu bu vakaların 77 bini iyileşti, 3 bini hayatını kaybetti ve kalan 2 bini ise halen hastanalerde tedavi ediliyor.

6-) Fransa 56 Bin

7-) İran 50 Bin

8-) Birleşik Krallık 33 Bin

9-) İsviçre 23 Bin

10-) Türkiye 18 Bin

Ülkemizde de her gün ortalama 2 bin kişi corona virüsüne yakalanmaya devam ederken kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde ilk 10'a girdik. Önümüzdeki süreçler oldukça önemli ve rakamların artmaması için vatandaşların zorda kalmadıkça sokağa çıkmaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 21:24
YORUM EKLE