Corona Virüsünde En Riskli 5 Şehir Açıklandı!

Corona virüsünde en riskli 5 şehir açıklandı. Türkiye'de hangi şehirde yaşayanların corona virüsüne karşı daha fazla önlem alması gerekiyor, riskli şehirler nelerdir?

Corona Virüsünde En Riskli 5 Şehir Açıklandı!

11 Mart tarihinde Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklama neticesinde ilk kez corona virüsünün Türkiye'de olduğu duyuruldu. Bu açıklamadan sonra bir çok yerde panik bir hava söz konusu olurken her geçen gün corona virüsü vaka sayısı artmaya devam etti ve yüzleri geçti. Nerdeyse her gün 1,5 katı kadar artan vakalara yenileri eklenmeye devam ederken Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklama da Türkiye'de en riskli 5 şehir duyuruldu. Peki hangi şehirlerde yaşayanların dikkat etmesi gerekiyor, en riskli olan 5 farklı şehir nedir?

En Riskli 5 Şehrimiz

Bilim Kurulu tarafından yapılan resmi duyuruda “En riskli bölge İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara vardır, üçüncü sırada İzmir vardır, Antalya vardır, bu kalabalık şehirler. Van vardır İran meselesi nedeniyle. Dolayısıyla buralarda kontrol edilemeyecek bir vaka sayısına ulaşılırsa farklı tedbirler alınabilir” ifadeleri kullanıldı. Buna göre buraya yaşayan vatandaşların ekstra önlemler alması gerekmektedir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya nüfusu nedeni ile en riskli yerler olarak bilinmekteydi fakat listede bir çok kişi Van ilini görmesi ile şaşırdı. Fakat Van ili ile İran ülkesinin sınır komşusu olması ve İran - Van arasında pek çok kişinin git gel yapması sebebi ile burada da vatandaşların dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü İran'da da corona virüsü aşırı şekilde büyümüş durumda ve salgın her geçen gün artmaya devam etmektedir.

YORUM EKLE