Corona Nedeniyle İşsiz Kalan Kızılay'a Nasıl Başvuru Yapacak! Başkan Kınık Açıkladı!

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık önemli açıklamalar yaptı. Corona nedeniyle işsiz kalan muhtaç sahileri Kızılay'a nasıl başvuru yapacak bu konuda verilen cevabın ayrıntılarını aktarıyoruz.

Corona Nedeniyle İşsiz Kalan Kızılay'a Nasıl Başvuru Yapacak! Başkan Kınık Açıkladı!

Covıd-19 salgını nedeniyle İşsiz kalan vatandaşlar Kızılay'a Nasıl Başvuru Yapacak! Başkan Dr. Kerem Kınık Açıkladı!

Kızılay Genel Müdürü Dr. Kerem Kınık Coronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan 265 bin kişiyi ziyaret ettiklerini onların ihtiyaçlarını giderdiğini aktardı. Sokağa çıkamayanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve onlara destek için 10 bin gönüllü çalışanın sahada ihtiyaç sahiplerine ulaştığını ifade etti. Hedeflerini bir milyon kişiye ulaşmak olduğunu ifade etti. Peki Koronavirüs Covıd-19 nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar Kızılay'a nasıl başvuru yapacak.

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını cevaplandırdı. Özdemir Kızılay Genel Başkanına  bir çok soru yöneltti. Özdemir; Korona günlerinde binlerce kişinin işsiz kaldığını ve evlerinde oturan çalışamayanlar için Kızılay'ın yaptığı yardımların neler olduğu soruldu. Kınık; bir milyon kişiye ulaşma hedeflerini olduğunu aktardı. İşsiz kalan ve Korona nedeniyle evlerinden çıkamayanların nasıl başvuru yapacağı soruldu.

KIZILAY’A NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Kızılay'ın 81 ilde 950 civarı ilçesinde temsilciliklerinin olduğu, 32 bin mahalle muhtarlığı ve 18 bin köy muhtarlığına kaymakamlıklar ve valiliklerinden, 168 numaralı çağrı numarasından ihtiyaç sahiplerini ulaşabileceğini aktardı. Kızılay resmi internet sitesinde yer alan başvuru formundaki sosyal medya üzerinden Kızılay hesaplarından ve tüm mecralardan ulaşabileceklerini aktardı.

YAPILAN NAKİT VE GIDA YARDIMLARI;

Korona nedeniyle işsiz kalanlar için kampanya başlatıldığı aktardı. Korona gıda paketi desteği, Korona hijyen desteği ve sağlık çalışanlarına destek paketleri ve bu hilal seninle var kampanyası başlattıklarını aktaran Kınık, 50 milyon Tl ile 150 bin aileye gıda kolisi, 75 bin aileye nakit destek, 400 Tl ,15 bin anneye 150 Tl nakit destek 1 milyon konservede ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeydi bademli
Zübeydi bademli - 3 yıl Önce

Lütfen yardım edin

Veysi demir
Veysi demir @Zübeydi bademli - 3 yıl Önce

Selamun eleykum evli bir cocuk babasiyim 15/02/2020 den belli issizim is aradim ama kimse is vermedi evim kira kirami ,dogalgaz,elektrik verecek maddi durumum yok mama ve bez aramiyorum Allah rizasi icin yardim edin 05383377481 SAKARYA SERDIVAN zor durumdayim .

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Kotonada dola bir işa ben gidemiyorumEşim şalişmiyor işaata duştu bana yardim edermissiniz

Havva kara
Havva kara - 3 yıl Önce

Koronodan dolayı işsiz kaldım devletten hiç bir yardim almadım yeşil kartlı olma rağmen hiç bir yerden yardim göremedim yardımcı olurmusun

Ayşe taşören
Ayşe taşören - 3 yıl Önce

Yardim almak istiyorum

Hüsne ceylan
Hüsne ceylan @Ayşe taşören - 3 yıl Önce

Yardım almak

Murat Şehit
Murat Şehit - 3 yıl Önce

Yardim

Durdane karaoglu
Durdane karaoglu - 3 yıl Önce

Yardım edin iki yedim çocuk la kaldım

Durdane karaoglu
Durdane karaoglu - 3 yıl Önce

Yardım edin iki yedim çocuk la kaldım

Ayşe taşören
Ayşe taşören - 3 yıl Önce

Hiç biyerden yardim alamadik yardim istiyorum