Cizre ve Sur'da 6 terörist öldürüldü

Cizre ve Sur'da 6 terörist öldürüldü! Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ve Sur'da 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Cizre ve Sur'da 6 terörist öldürüldü

Cizre ve Sur'da 6 terörist öldürüldü! Genelkurmay Başkanlığı, Cizre ve Sur'da 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak Cizre'de devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilerek, operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 508 olduğu kaydedildi.
Operasyonda, beş adet Kalaşnikof piyade tüfeği, silahlara ait 31 adet şarjör ve 818 adet fişek, bir adet M-16 piyade tüfeği, bir adet roketatar, altı adet el bombası, bir adet el telsizi, bir adet gece görüş dürbünü, iki adet dürbün ele geçirildiği bildirildi.
Diyarbakır Sur'da ise devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 148 olduğu ifade edildi. Yedi adet el yapımı patlayıcı imha edildiği de kaydedildi.

DOKUZU ÇOCUK 30 DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ YAKALANDI

Kilis Elbeyli'de, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen ikisi yabancı uyruklu toplam 15 şahsın (dokuzu çocuk) yakalanarak gözaltına alındığı belirtilerek, icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında ise DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen altısı yabancı uyruklu toplam yedi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.
Gaziantep Oğuzeli'de, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu sekiz şahsın yakalanarak gözaltına alındığı kaydedildi.
Batman'da, ?bölücü terör örgütünün propagandasını yapmak? suçundan aranan bir işbirlikçi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtilerek, bir adet tabanca ve bu silaha ait altı adet fişek ele geçirildiği bildirildi.
Hatay Kumlu'da, bölücü terör örgütünden kaçan bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu ifade edildi. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE