Çin'de Yaşanan Heyelanda 91 Kişi Kayıp

Çin'de yaşanan heyelan büyük bir faciaya yol açmış durumda. Alınan bilgiye göre Çin'in Guangdong eyaletindeki heyelenda 91 kişinin kayıp olduğu ve aramalara devam edildiği öğrenildi.

Çin'de Yaşanan Heyelanda 91 Kişi Kayıp

Çin'de yaşanan heyelan büyük bir faciaya yol açmış durumda. Alınan bilgiye göre  Çin'in Guangdong eyaletindeki heyelenda 91 kişinin kayıp olduğu ve aramalara devam edildiği öğrenildi.


Şinhua ajansının haberinde, ülkenin güneyinde bulunan Guangdong eyaletinin Şıncın kentindeki organize sanayi bölgesinde meydana gelen heyelanda, 59'u erkek ve 32'si kadın olmak üzere 91 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Bölgedeki heyelanda 13'ü alçak bina olmak üzere toplamda 33 binanın toprak altında kaldığı ve 60 bin metrekarelik alanın da 6 metreye kadar varan kalınlıkta çamurla kaplandığı ifade edildi.

Öte yandan heyelanın etkisiyle devlete ait PetroChina'nın Batı-Doğu doğalgaz boru hattında patlama olduğu belirtilirken, patlamayla hasar gören 400 metre uzunluğundaki doğalgaz boru hattın boşaltıldığı ve yerine geçici boru hattı inşa edileceği kaydedildi.
Bölgede bin 500'den fazla ekip ile arama kurtarma çalışmaları devam ederken, şu ana kadar 14 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE