CHP Milletvekilinden Yasa Tasarısı Önerisi Emekliye İntibak Zam mı Geliyor?

Meclis'in yeni dönemine başlamasıyla birlikte CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım geçtiğimiz günlerde sunmuş olduğu yeni düzenlemeyle birlikte meclise yeni bir hareketlenme getirdi. Özkan Yalım yapmış olduğu meclis konuşmasında emekliler de olan bu sorunun giderilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Milletvekilinden Yasa Tasarısı Önerisi Emekliye İntibak Zam mı Geliyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, TBMM'nde yapmış olduğu konuşmada emekli maaşları için yeni yasa tasarasının hazırlanması gerektiğini ve bu yasayla birlikte emeklilerde oluşan bu sorunu ortadan kaldırılması gerektiği açıklandı. Uşak Milletvekili Özkan Yalım bu konuda diğer parti milletvekillerinden de yardım beklediğini konuşmasında açıkladı.

EMEKLİLERE İNTİBAK YASASI

Uşak Milletvekili Özkan Yalım yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte emekliler için yeni bir yasa tasarısınıın hazırlanması gerektiği halen günümüz şartlarında 700 Tl seviyelerinde emekli maaşı alan vatandaşların olduğunu açıkladı. Ekonomide yaşınılan çalkantılar nezninde ürünlere de gelen zamlara değinen Özkan Yalım, Türkiye üzerinde de alım gücünün azaldığını açıkladı. Bu yüzden yeni emekli olan vatandaşlara bağlanan emekli tutarları hakkında da açıklamalar yapan Özkan Yalım intibak yasasının Meclis ve Cumhurbaşkanı onayından geçerek bir an önce çıkarılması gerektiği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 20:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
müslüm
müslüm - 2 yıl Önce

bu haksızlıgın giderilmesi önemli yıllarcada yaşı bekledik en azından aynı şartları yerine getiren emekliler aynı maaşı alsın emeklilerin ekonomik durumu ortada her zaman her zorlukta ülkesi için vergi vermiş çalışmış insanlarız