CHP Liderinden Asgeri Ücrete Gönderme

CHP lideri Kılıçdaroğlu, birçok vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücret açıklamasıyla gündemi tekrardan sarstı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının detayları haberimizde sizlerle..

CHP Liderinden Asgeri Ücrete Gönderme

Türkiye çapında asgari ücrete bağlı çalışan milyonlarca insan, asgari ücret açıklması ile 2020 yılında alacakları maaşları öğrenmiş oldular. Enflasyon oranları ile birlikte belirlenen asgari ücret ile birlikte 2020 yılında evlerine götürelecek olan maaşları belli olan vatandaşlar, yapılan yeni zam konusunda mutlu olmamaktadırlar. Özellikle son zamanlarda birçok ürüne gelen zam ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan jest bekleyen çalışanlar yaşanan gelişmeler ile birlikte bu jestin gelmemesiyle büyük üzüntü yaşamışlardır. 

Asgari Ücrete Kılıçdaroğlundan Yorum

Asgari ücrete yapılan zamma yönelik siyasi partilerden de sırayla tepki gelmeye devam ediyor. Özellikle de son olarak CHP'nin "asgari ücretin aslında açlık sınırını belirleyen ücret haline gelmiş" açıklması birçok kesimden tepki almış olsa da asgari ücrete farklı bir yorum olarak nitelendirilmektedir. Asgari ücret konusunda siyasi partilerin tavrını dikkate alacak olan hükümetin, ilerleyen günlerde yeni bir yapılandırma izleyip izlemeyeceğini de merak etmekteyiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE