CHP Grupbaşkan Vekili Altaydan EYT Temsilcilerinin Meclise Alınmamalarına Tepki

CHP grupbaşkan vekili Engin Altay, EYT temsilcilerinin TBMM' ye alınmamasına tepki gösterek, flaş açıklamalarda bulundu...

CHP Grupbaşkan Vekili Altaydan EYT Temsilcilerinin Meclise Alınmamalarına Tepki

TBMM' de görüşülen EYT konusuna yönelik çözüm süreci hala çözülmeyi beklerken, bugün yapılan görüşmelerde EYT temsilcilerinin TBMM' ye alınmaması büyük tepki uyandırdı. Saat sınırı nedeniyle alınamadığı ifade edilen eyt temsilcileri konusunda CHP grupbaşkan vekili engin altay tarafından önemli açıklamalar gerçekleştirildi. Açıklamalarda chp adına söz alan engin altay, eyt konusunda çözüm sürecinin beklediğini vurgulayarak, eyt mağduru vatandaşların dertlerinin çözülmesi noktasında adımların bir türlü atılamadığını aktardı. Açıklamasında " Sayın başkan asıl arzetmek istediğimiz şudur , biraz sonra İç tüzüğün 7. maddesine göre Niğde Milletvekilimiz Ömer Fethi Gürer'in doğrudan genel kurul gündemine alınmasını talep ettiği bir kanun teklifini görüşeceğiz. Bu kanun teklifi Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen kamuoyunda milyonlarca insanın bir an önce çözülmesini beklediği, tüm siyasi partilerin 24 Haziran seçimleri öncesi millete verdiği vaad. Bu genel kurulun takdiri bu ayrı. Beni üzen şu , şu anda TBMM kapısında, sanıyorum dikmen kapısında, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kurulmuş platform ve dernek başkanları kendilerini yakından ilgilendiren Niğde milletvekilimizin bu kanun teklifinin görüşmeleri ve oylamasını izlemek için bir Anayasal hakkı kullanmak için TBMM'ye gelmek istemişler, ama bunların girişleri başkanlık makamınca, muhtemelen idari amirliğince engellenmektedir. Bu durumu kabullenmek mümkün değildir.Emeklilikte yaşa takılanlar platform ve dernek yöneticilerinin TBMM yerleşkesine alınmalarını istiyorum. " şeklinde konuştu.

EYT temsilcileri meclise alınmadı

EYT temsilcilerinin saat 18.00' ı geçmesi nedeniyle meclise alınamadığı ifade edilen görüşmelerde tansiyon yükseldi. Başkan tarafından da izahı sorulan içeri alınmama durumuna yönelik çok sayıda vekil tarafından çözüm sürecinin sürekli engellendiği ifadeleri kullanılarak, EYT temsilcilerinin içeri alınması gerektiği aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 21:11
YORUM EKLE