Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Görevleri Nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapacak çarşı ve mahalle bekçisi (bekçi) maaşları ne kadar, çarşı ve mahalle bekçisi bekçi görevleri nedir? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaşları Ne Kadar? Bekçi Görevleri Nedir?

Türkiye'nin dört bir yanında bulunan mahallelerde halkın daha huzurlu bir şekilde yaşaması ve olaylara ilk müdahale hızının artması için kamuya yeniden bekçi kadrosu tahsis edildi ve çok sayıda bekçi alımları yapıldı. Bu sene de bekçi alımları yapılması beklenirken ilanlar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmaktadır.

Buna göre bekçi olmak isteyen pek çok adayın en merak ettiği iki sorununu yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Çarşı ve mahalle bekçisi maaşları ne kadar, çarşı ve mahalle bekçisi görevleri nedir? Sizlerde bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız haberimizden detayları öğrenebilirsiniz.

BEKÇİ MAAŞ ve GÖREVLERİ

İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan çarşı ve mahalle bekçilerinin Türkiye geneli ortalama olarak aldıkları maaş tutarı 3 bin lira civarında olduğu bilinmektedir. Ancak bu tutar mahallenin büyüklüğü, bölgenin batı ili mi doğu ili mi olup olmadığı durumuna göre değişiklik göstermektedir. Peki Bekçi görevleri nelerdir? Buna göre bekçiler bağlı oldukları mahalle sakinlerine zor durumlarda yardım etmek, mahalledeki engellilere yardımcı olmak, taşkınlık çıkaran kişileri olay yerinden uzaklaştırmak, hırsızlık vb. gibi olaylarda ilk müdahaleyi gerçekleştirmek, her hangi bir kişinin canına ya da malına saldıracak kişileri engellemek, suç işleyen kişileri yakalamak, delillerin kaybolmaması için gereken tedbirleri almak, vazife süresi içinde şüphelendiği ya da duyduğu şüpheli olayları kolluk kuvvetlerine bildirmek, trafiğe mani olan araçları uyarmak, uyuşturucu satışının yapıldığı fuhuşun gerçekleştirildiği ya da yasa dışı yerlerin tespiti durumlarını kolluk kuvvetlerine bildirmek bekçilerin görevleridir. Sizlerde bekçi alımı ilanlarını takip etmek istiyorsanız hemen aşağıdaki linki takip ederek detayları öğrenebilirsiniz.

BEKÇİ ALIMI ve HABERLERİ

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gokhan
Gokhan - 4 yıl Önce

Bir çıkmış askerlik şartı kalksın diyor ne kdar da komik sen daha vatani görevini yapmamışsın vatandaşımı koruyacaksın paragöz

Kelsume meltem
Kelsume meltem - 4 yıl Önce

Ve kesinkle bayan alımları da olsun boy sınırı kalksın.

Muhammed
Muhammed - 4 yıl Önce

Askerlik sarti kaldirilsin

Mikail
Mikail - 4 yıl Önce

Lütfen askerlik şartı kalksin

Tarik
Tarik - 4 yıl Önce

Lutfen yasi esnetsinler 35 cikarsinlar

mehmet güneş
mehmet güneş @Tarik - 4 yıl Önce

ya.bu.hepsi torpil batsın böyle adelet batsın adelet istiyoruz

mehmet güneş
mehmet güneş @Tarik - 4 yıl Önce

ben.faydalanmak istiyorum ama nasil

Cemal
Cemal - 4 yıl Önce

Önlisans mezunları başvuru yapabiliyor mu

Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

Lutfen yas 35 nirmal memur yasina cikarin

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 29 'dan başlasın lütfen işte ihtiyacımız var lise mezunuyum lütfen lütfen lutfen