Canlı Bombanın Ailesi Konuştu

Geçtiğimiz günlerde Sultanahmet’i kana bulayan Suriyeli CANLI BOMBA Nabil Fadlı’nın AİLESİ BÜYÜK BİR ŞOKTA. Çocuklarının 2 yıl önce İŞİD saflarına katıldıktan sonra öldüğü haberini alan ancak, İstanbul'da canlı bomba olarak öldüğünü öğrenen aile utanç duyduklarını dile getirdiler.

Canlı Bombanın Ailesi Konuştu

Geçtiğimiz günlerde Sultanahmet’i kana bulayan Suriyeli CANLI BOMBA Nabil Fadlı’nın AİLESİ BÜYÜK BİR ŞOKTA. Çocuklarının 2 yıl önce İŞİD saflarına katıldıktan sonra öldüğü haberini alan ancak, İstanbul'da canlı bomba olarak öldüğünü öğrenen aile utanç duyduklarını dile getirdiler.​

 


FADLI'YI ÖLÜ BİLİYORDUK
 
Yeni Şafak'a konuşan Nabil Fadıl'ın yakın akrabaları Sultanahmet'te çocuklarının ismi açıklandığında büyük şok yaşadıklarını söyledi. Oğullarının 26 Aralık'ta öldüğü haberini aldıklarını anlatan aile şunları söyledi: “IŞİD'in Mumbuç sorumlusunun evlerine gelerek, Nabil Fadlı'nın Set Tişrin bölgesinde PYD ile girilen çatışmada öldüğünü ve cesedinin PYD bölgesinde kaldığını söyledi. Biz de bunun Mumbuç'ta taziye çadırı kurup taziyeleri kabul ettik. Günlerce oğullumuz için Kur'an okuyup dua ettik.”
 
HABERİ DUYUNCA BÜYÜK ŞOK YAŞADIK
 
Fadlı'nın daha önce Türkiye'ye hiç gitmediğini açıklayan baba Abdüllatif Fadlı, ”Oğlumuz Türkiye'ye hiç gitmedi. Onu kim oraya götürdü, nasıl tüm bu bombaları temin etti ve nasıl kendisini patlatmaya ikna edildi anlamadık. Sultanahmet'teki canlı bomba eylemini Fadlı'nın gerçekleştirdiği haberini alınca büyük şok yaşadık” diye konuştu. Bombacının babası Abdüllatif Fadlı, Yeni Şafak'ın ısrarına rağmen bazı aile fertlerin IŞİD'in hakim olduğu bölgelerde yaşadığını ileri sürerek görüntü vermekten çekindi.
 
AKRABALARI ŞAŞIRDI
 
Bombacının köyü olan Amarna, iç savaş öncesi 4 bin nüfusa sahip ve çoğunluğu Türkmenlerden oluşan sınır köylerinden. Yeni Şafak'a konuşan Nabil Fadli'nin akrabaları, Türkiye'nin Suriye konusunda sergilediği örnek tavra karşılık böyle bir olayın yaşanmasından utanç duyduklarını ve IŞİD yada YPG/PKK tarafından nasıl ve hangi yollarla çocuklarının böyle bir katliama razı edildiğinin araştırılarak gerçeğin bir an önce ortaya çıkarılacağına inandıklarını söyledi.
. Öte yandan bombacı Nabil Fadlı'nın İstanbul, Bursa ve Gaziantep'te yakınlarının bulunduğu kız kardeşinin de 2 yıldır Türkiye'de ikamet ettiği öğrenildi.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin canlı bomba saldırısının ardından düzenlendiği operasyonda Leyla Ş. gözaltına alındı. Bir turizm firmasının yetkilisi olduğu öğrenilen kadının Nişantaşı'ndaki evine, İstanbul polisi önceki sabah operasyon düzenledi. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen Leyla Ş.'nin ifadesine başvuruldu. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre turizmci Leyla Ş. geçen hafta iş için gittiği Kapadokya'dan 8 Ocak Cuma gecesi uçakla İstanbul'a döndü.

 
KAPADOKYA'DA DÜŞÜRDÜ BOMBACININ ELİNE GEÇTİ
 
Telefonunun olmadığını fark eden Leyla Ş.,'nin hattını 11 Ocak Pazartesi günü kapattığını söylediği öğrenildi. Turizmci Leyla Ş.'nin Nevşehir ve İstanbul'da kullandığı taksilerden aldığı faturalar ve komşularının verdiği ifade doğrultusunda telefonunu kaybettiğini ispat etmesi üzerine serbest bırakıldığı bildirildi. TEM ekipleri cep telefonunun kaybolduğu noktayı belirlemek ve canlı bomba Nabil Fadlı'nın telefona nasıl ulaştığı konusunda çalışmalarını sürdürüyor.
 
Cenazeleri askeri uçak alacak
 
Almanya Savunma Bakanlığı, Sultanahmet'teki terör saldırısında hayatını kaybeden Alman vatandaşların cenazeleri ile yaralı Almanların Hava Kuvvetleri tarafından ülkeye getirilebileceğini bildirdi. Federal Basın Merkezi'nde düzenlenen basın brifinginde konuşan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jens Flossdorf, Dışişleri Bakanlığında kurulan kriz masasına kendi bakanlıklarının da katıldığını söyledi. Burada, Federal Ordu'nun saldırıda ölen Alman vatandaşlarının cenazelerinin ve yaralıların taşınması konusunu teklif ettiklerini ifade eden Flossdorf, Köln'de konuşlu bulunan Medewec Airbus uçağının hazır bekletildiğini aktardı. Öte yandan, Federal Meclis'in (Bundestag) dün yapılan oturumunun açılışında İstanbul'da hayatını kaybeden Almanlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
Hüsnü Mahalli'nin akrabası çıktı
 
Sultanahmet bombacısı Türkiye'de birçok gazetede köşe yazarlığı yapan Hüsnü Mahalli'nin yakın akrabası olduğu ortaya çıktı. Hüsnü Mahalli ile Sultanahmet bombacısı Fadlı Suriye'deki Barak aşiretine mensup. Mahalli ile Fadli'nin babaları amca çocukları. Hüsnü Mahali'nin diğer amca çocuğu Arif Mahali ise Cerablus'ta IŞİD'in üst düzey emirleri arasında yer alıyor. Mahalli'nin kız kardeşi ise IŞİD'in kadın kollarından sorumlu üst düzey yöneticiler arasında.
 
IŞİD'İN ÜST DÜZEY EMİRİ
 
Nabil Fadlı'nin bazı akrabaları ise Suriye'nin farklı bölgelerinde rejim tarafında yaşamakta. Geride üç çocuğunu bırakan Nabil Fadlı savaş öncesi Mumbuç'ta ailesi ile birlikte mobilya mağazası işletmekteydi. Uzun yıllar Suudi Arabistan'da yaşayan baba Abdullatif Fadıl 15 yıl önce Suriye'ye kesin dönüş yaparak Mumbuç İlçesi'ne yerleşti. Burada yaşayan Fadlı iç savaşın başlamasının ardından önce Özgür Suriye saflarına geçti. Burada iki yıl savaştıktan sonra IŞİD'e geçti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE