Can Dündar ve Gazeteci Erdem Gül İçin 30 Adım!

Tutuklanışının 30. gününde 30 adımlık yürüyüş yapıldı. Cumhuriyete gazetesi yazarı Can Dünadar ve Gazeteci Erdem Gül için 30 adım yürüdüler.

Can Dündar ve Gazeteci  Erdem Gül İçin 30 Adım!

Tutuklanışının 30. gününde 30 adımlık yürüyüş yapıldı. Cumhuriyete gazetesi yazarı Can Dünadar ve Gazeteci  Erdem Gül için 30 adım yürüdüler.

Aralarında Can ve Erdem’in gazeteci arkadaşlarının da bulunduğu grup Tünel Meydanı’nda toplanıp "Gazetecilik Yargılanamaz", "Nasıl Geçti Habersiz" dövizleri taşırken, çeşitli sloganlar attı.

Ardından "Tutuklu Gazetecilere Özgürlük" ile "Yansak da Dokunacağız" pankartı taşıyan göstericiler, 30 adımlık yürüyüş etkinliği gerçekleştirdi.
Yürüyüş sonrası cezaevinde tutuklu olan Dündar ve Gül’ün gönderdiği mektuplar eşleri Dilek Dündar ve Aslı Gül tarafından okundu.

Grup adına basın açıklaması yapan gazeteci Ceyda Karan, Dündar ve Gül’ün tutuksuz yargılanmalarını talep ettiklerini, yalnız onların değil, tüm gazetecilerin serbest bırakılmasını istediklerini belirtti.

Etkinliği CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekilli Barış Yarkadaş da katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 23:25

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE