Camiiler Ne Zaman Açılacak Belli Oldu! Tüm Vakitler Kılınmayacak!

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı ülke genelindeki ibadethane ve camiilerin ne zaman açılacağı açıklandı. Buna göre kademi olarak bir geçiş öngörülüyor. İlk olarak bazı illerde açılacak ve tüm vakit namazları camide kılınmayacak!

Camiiler Ne Zaman Açılacak Belli Oldu! Tüm Vakitler Kılınmayacak!

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı ülke genelindeki ibadethane ve camiilerin ne zaman açılacağı açıklandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığımda 18 mayıs tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında önemli kararlar açıklandı. Başkan Erdoğan 19:30'da ulusa sesleniş konuşması yaparak bazı önemli kararları duyurdu. Dünya genelinde ülkelerde açılmaya başlanan camiler için ülkemizde ilk adım atılacak. 29 Mayıs tarihinde camiiler açılacak! camilerde tüm vakitler için olmayacak. İlk aşamada iki vakit namazı kılınacak. Öğle ve İkindi namazı kılınacak. İlerleyen günlerde Diyanet İşleri Başkanlığından bu konuda da önemli bir açıklama yapılması bazı illerde vakanın olmadığı illerde izin verilmesi gündeme gelebilir Bayram namazı için ise bir açıklama gelmedi. 

ALINAN DİĞER KARARLAR;

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramında 19:19'da tüm stadlar ışıklandırılarak seslendirme cihazları ile istiklal marşı okunacak. 19:19'da tüm halkın balkonlardan istiklal marşı okunması istenildi. Başkan Erdoğan yurtdışına döviz kaçıranların asla merhametimiz olmayacaktır açıklaması yaptı. Açık cezaevinde olupta salgın nedeniyle izine gönderilen hükümlü ve tutukluların izinleri 2 ay süre daha uzatıldı. 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde okullar açılmayacak.15 ildeki kısıtlamalar devam ediyor. Başakşehir hastanesinin ismi belli oldu. Çam ve sakura ismi açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 00:44
YORUM EKLE