Çalışma Bakanlığı Taşeron Sorunlarına Cevap İçin Yeni Birim Oluşturdu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da taşeron işçilerin tüm soruları için ALO 170 birimini kurduklarını duyurdu.

Çalışma Bakanlığı Taşeron Sorunlarına Cevap İçin Yeni Birim Oluşturdu!

Ülkemizde hizmetlerini sürdüren bir milyona yakın taşeron işçi için son iki gündür çok önemli açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Özellikle taşeron işçilerin kamuya alınıp alınmayacağı konusunda yapılan duyurulardan sonra müjdeli haberler verildi ve açıklama üstüme açıklamalar geldi.

Taşeron işçilerin kadroya alınacağı müjdesi, kadroya alınacak taşeron işçilere 52 aylık maaş ilave müjdesi derken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yeni bir duyuru daha yapıldı ve taşeron sorunlarına cevap için yeni bir birim oluşturduklarını ifade etti. Peki bu birimin detayları nedir?

ALO 170 BİRİMİ KURULDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da taşeron işçilerin tüm sorularına yanıt verilmesi için ALO 170 taşeron hattının kurulduğu belirtildi. Buna göre taşeron işçiler bu hat üzerinden destek alabileceği gibi akıllarında bulunan tüm soruların yanıtını da ALO 170 hattını arayarak öğrenebilecektir.

İNTERNETTEN MESAJ GÖNDERMEK

Taşeron işçiler ALO 170 hatlı numarayı arayarak konu hakkında detaylı bilgi alabildiği gibi yine internetten mesaj göndererek taşeron hakkında tüm sorularına yanıt bulabilir. İnternet üzerinden taşerona kadro sorularına internetten bilgi almak isteyenler aşağıdaki linkten bilgi alabilir.

//www.alo170.gov.tr/taseronyasasi.php

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 10:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil sağ
Halil sağ - 3 yıl Önce

Belediyelere hiçbir ayrım olmaksızın 657/4d tam kadrosu istiyoruz. Adil bir şekilde ayrım gözetmeden yapılmasını talep ediyoruz.

Burhan
Burhan - 3 yıl Önce

Simdi belediye calisiyorum sosyal haklarim var bit nedir ve belediyeki tasaron lscilere ne garanti verir yor

yasin yurdagül
yasin yurdagül - 3 yıl Önce

ulus devlet hastanesinde yemekhane bölümünde garson olarak çalışıyorum kadro bizleri de kapsıyor mu