Çalışma Bakanından KİT'lere Kadro Hakkında Üzücü Haber! Kadro Verilmeyecek Mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu KİT'lere kadro çalışması hakkında üzücü haber verdi. Peki KİT'lere kadro yok mu? Detaylar nelerdir?

Çalışma Bakanından KİT'lere Kadro Hakkında Üzücü Haber! Kadro Verilmeyecek Mi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından dün kamuoyuna pek çok konu hakkında oldukça önemli bilgiler verildi. Örneğin merak ile beklenmekte olan kamuya kaç taşeron işçinin geçirileceği hakkında rakamsal veriler paylaşıldı ve bir milyon 20 bin işçinin kadroya geçirileceği belirtildi.

Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren ve açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu KİT'lere kadro verilip verilmeyeceği, KİT'lere kadro çalışmasının ne durumda olduğu hakkında da açıklama yaptı. Ancak kullanılan ifadelerde KİT'lere üzücü haber verildi. Peki KİT'lere çalışma yapılmayacak mı?

KİT HABERLERİ YALANLANDI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklamada KİT işçileri hakkında yapılan çalışmaların olduğu ve çalışmaların sona geldiğine dair ifadeler yalanlandı ve KİT işçileri hakkında çalışmaların olmadığı belirtildi. Ancak daha önce yapılan açıklamalarda bilindiği üzere KİT'lere kadro görüşmeleri ve hesapmalarının Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılacağı ifade edilmişti.

2018 yılına ilişkin bütçe görüşmeleri tamamlandı ve bu sebepten dolayı KİT'lere kadro konusunda bazı sorunlar yaşanabiliyor. Ancak KİT işçilerine kadro konusunun Hazine Müsteşarlığına aktarıldığı belirtilmişti. Yani bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının henüz bir çalışması olmayabilir ve Hazine Müsteşarlığı hesaplamalarının sona ermesi ile KİT işçileri de kadroya kademe kademe olarak geçebilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 14:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Kit lere kadro yine fiyasko.....

Cagri
Cagri - 5 yıl Önce

Duyum artık bizide

Mustafa Şeker
Mustafa Şeker - 5 yıl Önce

sayın Cumhurbaşkanımız Diyor ki Konuşmalarında kitlerde çalışan 40.000 kişiye de Kadroyu verdik diyor fakat bakanları öyle bir çalışmamız yok diyerek sayın cumhurbaşkanımızı sayın baş komutanımızı yalancı durumuna düşürüyorlar bu adalet mi hak mı Ben olsam sayın baş komutanımız diyecek kadroyu herkese verdik bu açıklamaları yapacak tezi yok hemen ertesi gün faaliyete geçer sayın cumhurbaşkanımızın yüzünü ak çıkarmak için var gücümle çalışırdım ve bir an önce kimseyi ayırmadan kitlere de kadroyu verirdim...

Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Ben artık inanmıyorum Cumhurbaşkanı farklı söylüyor bakanlar farklı ...

kit
kit - 5 yıl Önce

hayatları yalan olmuş
seçim zamanı da söyledikleri yalanlar gibi yalan olurlar elbet

Aşçi
Aşçi - 5 yıl Önce

% 70 biz yemek cileri mağdur ediyor lütfen kaldırılmasını talep ediyoruz sayın cumhurbaşkanım 15 yılın emeğinin karşılığı %70 midir

Kit çalışanı
Kit çalışanı - 5 yıl Önce

Cumhur başkanımızı yalanlamakla bakanların eline ne geçiyor.tüketim olan her yere kadro verdiniz. Biz üreten kit çalışanlarını niçin mağdur ediyorsunuz.

Fevzi
Fevzi - 5 yıl Önce

Ya arkadaşlar kitlere kadro falan vermeyecekler uyanın artık adalet mi şimdi bu