Çalışma Bakanı Müezzinoğlu KPSS'siz Memur Alımı Açıklaması Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu KPSS'siz memur alımı hakkında önemli bir açıklama yaparak tüm iddialara cevap verdi.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu KPSS'siz Memur Alımı Açıklaması Yaptı
FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesi ile sosyal medya başta olmak üzere tüm basın bültenlerinde Kamu Personeli Şartı aranmadan memur alımının yapılacağı hakkında açıklamalar yapılmıştı. Adayların heyecanlı bekleyişi devam ederken söz konusu alımlarda yine KPSS şartının arandığı görülmüş olup bazı pozisyonlarda bu şartın aranmadığı görülmüştür. KPSS'siz alım yapılacak mı? Hangi kurumlar alım yapacak? soruları yanıtlanmayı beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konu hakkında önemli bir açıklama da bulunarak tüm sorulara yanıt vermiş oldu.

Bunları Kim Çıkarttı!​

Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmadan memur alımı yapılacağına dair memur alımının yapılacağı haberlerini kimin çıkarttığını soran Bakan Mehmet Müezzinoğlu bu sorunun yanıtı için o kişilere sorunun sorulması gerektiğini söyleyerek kamu personeli alımı şartlarının belli olduğunu ve KPSS'siz alımın yapılması için bir sebebin bulunmadığını duyurdu.

KPSS'siz Alım Yapılmayacak

Buna göre memur alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranarak memur alımı devam edecek. Yani KPSS şartı arayan kurumlar yine KPSS şartı arayarak memur alımı yapacak.

Sitemizde Bulunan KPSS'siz Memur Alım İlanları Hakkında Önemli Açıklama

Sosyal Medya ve basın bültenlerinde bulunan KPSS'siz memur alımları hakkında her hangi bir açıklama yapmak doğru olmayacaktır. Ancak isinolsa.com sitemizde bulunan KPSS'siz memur alımları doğru içeriklerdir. Yani bu kurumlar önceden de KPSS'siz memur alımı yapmaktadır. Örneğine ''bakınız'' linkte bulunan kurumlar daha önceden de KPSS şartı aramadan memur alımı yapmaktaydı yani bu kurumlar yeni KPSS şartsız memur alımı yapmaya başlamadı. Aynı zamanda yazmış olduğumuz haberlerde kurumların bildirilerine göre içerikler üretilmektedir. Örneğin PÖH ve JÖH alımlarında da KPSS şartı aranmamakta olup bazı kurumlarda KPSS şartı aramadığını belirtmektedir. Bu tür haberlerde de KPSS şartsız yazıları kullanılmakta olup tamamen gerçeği yansıtmaktadır. Okuyucularımıza duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 22:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 yıl Önce

eyer kappsiz alım olursa çok hakszlık olur ne dyelim adamı olan işe girer olmyan boynunu kaşır

Murat
Murat - 3 yıl Önce

KPSS ile ilgili sıkıntılar ortadayken, tabii ki memur atamaları kpss'siz olmalıdır.KPSS'ye alternatif olarak kurum içi mesleki alan sınavları yapılabilir.Bu daha makul olur.Ayrıca yaş sınırlaması kesinlikle kaldırılmalıdır.Çünkü, tecrübe her zaman yaştan daha değerlidir.

Murat
Murat - 3 yıl Önce

KPSS şartı olmadan alım yapılmalıdır.

Gökay
Gökay - 3 yıl Önce

Kpssız isci alumı varsa bende ıse gırmek ıstıyorum